Autor Wątek: Polepszenie osiągów w X-Type 2.0 D  (Przeczytany 3061 razy)

elenoar86

  • Gość
Polepszenie osiągów w X-Type 2.0 D
« dnia: Maj 26, 2014, 16:03:30 pm »
 :-bry chodziłem dużo po forach forda ze względu na posiadany silnik w moim kotku i wpadłem na pomysł polepszenia osiągów Jaguara, i moje pytanie do kolegów jest takie czy ten zabieg będzie miał sens i byt??? Co do pomysłu to widzę  to tak: już posiadam zaślepiony egr i wyczyszczony kolektor dolotowy, teraz zacząłbym przeróbkę od układu wydechowego: katalizator zastąpiłbym DECATEM z ebay'a a w miejsce środkowego tłumika powędruje rura przelotowa.  Drugi etap to wycieczka na hamownie a później zmiana Programu wybór padnie na Vtecha. Myślę że przy dobrej seryjnej kondycji motory takie zabiegi coś tam dają  :-V Moje pytanie do znawców czy WARTO się w to bawić w Kotku?
pozdrawiam  :-super

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Polepszenie osiągów w X-Type 2.0 D
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2014, 22:05:13 pm »
Wydech załóż oryginalny z 2.2D Sport (jeden tłumik końcowy i rura od katalizatora.
Wtryski zrób pełną regenerację i pompę również.
Intercooler poszukaj większy (Valdi Chłodnice z Tarczyna robi na wymiar jaki chcesz) i turbo hybryde (zimna strona od 2.0D sterowana podciśnieniem, a ciepła od 2.0/2.2D z polifta), tak jak robią w MDO. Dopiero po tym można chipować. Bezpiecznie 150PS pluje.

elenoar86

  • Gość
Odp: Polepszenie osiągów w X-Type 2.0 D
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2014, 06:59:41 am »
Dzięki za odpowiedz :-V teraz moje pytanie jest następujące bo znalazłem już tłumik od 2.2d 155KM ale nie ma nigdzie napisane że to od wersji Sport... Czy ten od 2.2 155KM Będzie dobry? Pozdr. :-super

elenoar86

  • Gość
Odp: Polepszenie osiągów w X-Type 2.0 D
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2014, 19:35:32 pm »
a mam jeszcze talie pytanie dla znawców Kotków: ile jest w stanie wytrzymać NM skrzynia biegów w 2.0D??? Bo żeby nie przedobrzyć :-yipee

ghrh

  • Gość
Odp: Polepszenie osiągów w X-Type 2.0 D
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2014, 19:56:29 pm »
A może znajdź jakiegoś rozbitego angola 2.2 i zeswapuj całość?

enter84

  • Gość
Odp: Polepszenie osiągów w X-Type 2.0 D
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2014, 20:02:17 pm »
Według Kreatora 385 Nm i  to jest podobno bezpieczna stawka...
http://www.kreatormocy.pl/przyrost-mocy/251-przyrost-mocy-jaguar#xtype

Mike_G

  • Gość
Odp: Polepszenie osiągów w X-Type 2.0 D
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2014, 20:22:54 pm »
Przy modach pamietaj o sprzegle, fabryczne nie ma "nadwymiaru" na zwiekszenie momentu specjalnie...

Y-1 Yonek

  • Gość
Odp: Polepszenie osiągów w X-Type 2.0 D
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2014, 22:58:18 pm »
Drogi Kolego ja też zwiększałem moc i z całą pewnością wiem że szkoda pieniędzy lepiej kup sobie 3.0  jeśli chodzi Ci o ekonomie znajdź z gazem wierz mi będziesz bardziej zadowolony założysz sobie basowy wydech.. Będziesz miał i osiągi i piękne brzmienie...

elenoar86

  • Gość
Odp: Polepszenie osiągów w X-Type 2.0 D
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2014, 15:18:12 pm »
 :-bry a mam takie pytanie małe do czego służą te dwie wtyczki które są wpięte w obudowe filta powietrza u diesla
?