Autor Wątek: problem ze sprzęgłem 3.0v6  (Przeczytany 2663 razy)

marasZk

  • Gość
problem ze sprzęgłem 3.0v6
« dnia: Maj 15, 2014, 17:43:17 pm »
Witajcie, od kilku tygodni jestem w posiadaniu 2 już jaguara tym razem w manualu.
mam teraz problem, w samochodzie skończyły się hamulce do takiego stopnia że zapowietrzy jestyl się caly układ zanim dojechałem do miejsca zamieszkania, sprzęgło odmówiło posłuszeństwa, pedał się zapadł nie chciał wrócić, teraz wraca ale nic to nie daje, poza tym chodzi bez oporów ,jak silnik jest zgaszony mogę bez problemu wbić bieg, ale jak odpalę auto nie da się już tego zrobic.
hamulce zrobione, odpowietrzone, sprzęgło tez odpowietrzone, ale ustarka dalej nie znikła, mechanik twierdzi ze musi wszystko rozkrecac i wymienić sprzeglo.
co wy na to, spotkaliście się może z takim przypadkiem?

BivBell

  • Gość
Odp: problem ze sprzęgłem 3.0v6
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2014, 19:42:55 pm »
Z moich doświadczeń z innymi samochodami sprzęgło w manualu nigdy mi się nie skończyło "nagle". Dopiero kupiłeś samochód więc pewnie nie wiesz czy już dogorywało, ślizgało się. Może rzeczywiście to sprzęgło padło. Jednak najpierw polecałbym sprawdzić wysprzęglik i pompę. One potrafią paść nagle. Sprzęgło raczej będzie czasem zgrzytać przy wbijaniu biegów przez dobre kilka tysięcy kilometrów zanim padnie.

PS. z jakiej aukcji kupiłeś Xa?

marasZk

  • Gość
Odp: problem ze sprzęgłem 3.0v6
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2014, 21:22:37 pm »
tez tak uważam na szczescie mam anglika na części to sobie poprzekladam, co prawda silnik wlasnie kilka dni temu wyslalem kupcowi a nie chcialo mi sie wykrecac zamachu z dociskiem, ale reszte czesci razem ze skrzynia mam.
kupilem go 2msc temu z wawy lekko robity z lewej strony historia jego zakupu jest dluga i kreta ;)
auto jest mocno wyposażone, mialo isc na rynek wtorny, lecz gdy moj brat go zobaczy,l po odebraniu od lakiernika to powiedzial ze biore :)

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: problem ze sprzęgłem 3.0v6
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2014, 02:46:56 am »
Z moich doświadczeń z innymi samochodami sprzęgło w manualu nigdy mi się nie skończyło "nagle". Dopiero kupiłeś samochód więc pewnie nie wiesz czy już dogorywało, ślizgało się. Może rzeczywiście to sprzęgło padło. Jednak najpierw polecałbym sprawdzić wysprzęglik i pompę. One potrafią paść nagle. Sprzęgło raczej będzie czasem zgrzytać przy wbijaniu biegów przez dobre kilka tysięcy kilometrów zanim padnie.

PS. z jakiej aukcji kupiłeś Xa?

No to się zdziwisz: wymieniałem sprzegło w  moim manualu i nie  było ŻADNYCH oznak, zero ślizgania itepe. Zmieniałem sobie bieg z 2 na 3  i auto przestalo jechać. Po rozebraniu okazalo sie ze  tarcza byla  grubosci kartki papieru i zwyczajnie sie  rozpadła na wióry. Na załączonym zdjeciu widac resztki tarczy - to te  kłaki  skołtunione :)


Wracając do problemu opisywanego przez  marasZk : sam sobie  odpowiedziales -masz zapowietrzony układ a wysprzeglik jest hydrauliczny...

marasZk

  • Gość
Odp: problem ze sprzęgłem 3.0v6
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2014, 20:16:29 pm »
problem z tym ze już odpowietrzalem, i cieknie już normlanie plyn jak z odpowietrznika skrzyni tak i z hamulcow.
obstawiam na wysprzeglik.

marasZk

  • Gość
Odp: problem ze sprzęgłem 3.0v6
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2014, 21:42:06 pm »
Miałeś racje tarcza sprzęgła jednak padła,
ale żeby wymienić sprzeglo to musiałem silnik wyjąć inaczej nie wyjmie się reduktora...
dramat, jak robisz sam to roboty na 3 dni. nie polecam...
https://www.dropbox.com/sc/go0mdiggo0gu6gz/AAA3zNAQbJbSCLcqMwXJRv6Wa