Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

xj 40. 4.0l Daimler 91 ciśnienie oleju .

(1/2) > >>

marekkrosno:
Panowie , w moim xj 40 jak uruchomię silnik to ciśnienie oleju sięga powyżej 4 ! ale jak olej ma już swoją tem. to wartość spada o połowę i tak się trzyma , ale jak podnoszę na większe obroty to wskazówka znów się podnosi ale już nie tak wysoko, a na wolnych obr. tj. 750  jak  jest nagrzany to wskazówka jest wyżej czerwonego ? nadmieniam że silnik bardzo ładnie i równo pracuje . Moje pytanie : jakie powinno być ciśnienie oleju na  zimnym silniku a jakie na gorącym ? i  czy mogę mieć walnięty czujnik ciśnienia oleju ? przebieg jaki mam na liczniku to 185 tys .km. Nadmieniam że prawie po dwóch latach renowacji autko wyjechało a było w agonii ! proszę o odp. dziękuję .

aleksandra:

--- Cytat: marekkrosno w Maj 20, 2014, 09:03:08 am ---czy mogę mieć walnięty czujnik ciśnienia oleju ?

--- Koniec cytatu ---

Najprawdopodobniej.

tomek1212:
Czujnik wygląda na dobry, to normalne że ciśnienie oleju zmienia się wraz ze wzrostem obrotów czy temperatury.

natalinka:
witam, u mnie też  skakało ciśnienie. pomogło przejście z oleju mobil 10w40 na total 10w40 i teraz trzyma ciśnienie prawie całą kreskę powyże połowy, chyba to jest wartość 5 o ile dobrze pamiętam.wskazania są dosyć stabilne, to znaczy nie zauważyłem żeby spadła poniżej 4 jak to miało miejsce wcześniej.

marekkrosno:
Dziękuję bardzo za odp.  :) tylko mam porównanie że w xj 81 6.0l  v12 tam jeżeli silnik ma swoją tem .to ciśnienie  nie wiele spada na wolnych obr. jak w xj  40 jest wydaje mi się duża różnica ? z mienie olej i zobaczę czy będzie poprawa o czym  wam napiszę . dzięki .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej