Autor Wątek: Interfejs Xf blad hamulca postojowego  (Przeczytany 3712 razy)

Malfoy

  • Gość
Interfejs Xf blad hamulca postojowego
« dnia: Luty 20, 2014, 16:09:49 pm »
Witam Wszystkich ,

Wiem zepewie to bylo , ale prosze o wyrozumialosc potrzebuje kupic interfejs diagnostyczny do swojego Jaga . Problem w tym , iz linka jest juz wczepiona na swoje miejsce i potrzebuje wykonac adaptacje ? Komunikat nadal mi siwieci na desce brake faul itd .
Bardzo bym prosil o link , gdzie moge zakupic takowy ELM ktory bedzie dzialal :-)
Jestem w Wroclawia , moze Ktorys z kolegow dysponuje takowym i pomoze ? Czteropak gwarantowany .

Pozdro

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Interfejs Xf blad hamulca postojowego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2014, 17:37:21 pm »
A czy przypadkiem nie wystarczy nacisnąć hamulec nożny i w tym samym momencie zaciągnąć ręczny? Tak się robi adaptację

Malfoy

  • Gość
Odp: Interfejs Xf blad hamulca postojowego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2014, 19:20:57 pm »
Jutro to przetestuje , jezeli jest tak jak piszesz i dziala bardzo prosze o Twoj adres do wysylki 4paka :-) na PW .
Mimo wszystko dalej bym prosil Kolegow na namiar odnosnie fejsa do Xf celem dalszej diagnostyki .

Połączono

Nie wytrzymalem i sprawdzilem odrazu , rzeczywiscie jest tak jak piszesz , odloczylem aku na kilka minut i zaswiecily sie dwie kontrolki pomaranczowa oraz czerwona i wyskoczyl komunikat foot brake ,tak tez zrobilem noga na nozny i zaciagnelem reczny , kontrolka czerwona zniknela , a pomaranczowa nadal jak poprzednio sie swieci ... Jakies sugestie ?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2014, 06:28:02 am wysłana przez Choina »

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Interfejs Xf blad hamulca postojowego
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2014, 22:56:03 pm »
Witaj. Jaki posiadasz silnik w swoim samochodzie? Jaki rocznik? ELM nic Ci nie pomoże, bo musisz mieć komputer diagnostyczny taki jak w ASO wraz z oprogramowaniem. Wiem, bo sam tam naprawiam auto, że jakieś XF-y jeżdżą do YzzY na ul. Sułowskiej 35 we Wrocławiu. Listę warsztatów masz tutaj: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,15523.0.html  :-V
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2014, 23:09:31 pm wysłana przez pablo21 »
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Malfoy

  • Gość
Odp: Interfejs Xf blad hamulca postojowego
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2014, 16:47:41 pm »
Dziekuje Ci bardzo za info .
Moje auto to xf z 2009 roku z motorem benzynowym 3.0

Malfoy

  • Gość
Odp: Interfejs Xf blad hamulca postojowego
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2014, 16:15:22 pm »
Panowie , jestem załamany ...
Adaptacja jest wykonana w ASO , kontroli dalej świecą ...

czy Ktoś może posiada z Was schemat instalacji , tak sugerują w serwisie i wolał bym mieć też do tego wgląd , przecież tam nic wielkiego nie powinno być , dzieki wielkie za pomoc

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Interfejs Xf blad hamulca postojowego
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2014, 16:46:56 pm »
W ASO, nie maja schematu? Nie sa w stanie dojsc do tego? Przeciez przez kompa mozna dojsc do schematu. Odezwij sie do mnie, mam kompa moze cos pomogę.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Malfoy

  • Gość
Odp: Interfejs Xf blad hamulca postojowego
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2014, 19:20:55 pm »
Moze zle to napisalem , w aso napewno maja ale wola sami szukac caly dzien w wiazce .
Wolalbym grzebanie zlecic swojemu magikowi ale potrzebny jest schemat
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2014, 21:44:08 pm wysłana przez Malfoy »

Malfoy

  • Gość
Odp: Interfejs Xf blad hamulca postojowego
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2014, 09:54:13 am »
Koledzy info dla potomnych .
Niestety nowy moduł hamulca postojowego trzeba przypisać w ASO do numeru VIN i dopiero wykonać adaptację . Inaczej sie nie da :-clap

Kosztowało to (złotówkę) ale działa i ma sie dobrze . Przy okazji znaleziony został naderwanie kabelek zaraz przy wtyczce .

Chciałem Bardzo Serdecznie podziękować Koledze Pablo21 za bezinteresowna pomoc , która to trwa nieprzerwanie  :-tylko do dnia dzisiejszego ale z innym już przypadkiem który opisze w nowym temacie