Autor Wątek: Po powrocie od mechanika i przejechaniu 120km zgasiłem auto po odpaleniu zgrzyt  (Przeczytany 1389 razy)

Xemoiz

  • Gość
         Witam bardzo prosze o pomoc, po powrocie od mechanika i przejechaniu 120km zgasiłem auto poszedłem do domu byłem w nim 20 min wruciłem do samochodu odpalam i tak jak bym za krutko kluczyk przekręcił (choć wiem że tak jak zwykle) nie odpalił i drugi raz przekręciłem ciut dłużej i nagle zgrzyt z pod maski bez dodania gazu wmiare sie uspokoił ale po dodaniu gazu zgrzyt hałas się nasila. Dodam że auto było tydzień u mechanika zostało zrobione w nim wszystko silnik pracował bardzo dobrze. Jaguar 2.5v6 Sport 200km 2003r automat. Bardzo prosze o pomoc i może jakąś diagnoze nie wiem czy mam szukać nowego silnika ale wiem że pasmo nie szcześć i usterek trwa. Pozdrawiam

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Po powrocie od mechanika i przejechaniu 120km zgasiłem auto po odpaleniu zgrzyt
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2014, 11:09:34 am »
Trudno wywnioskowac z Twojego opisu jaki ten zgrzyt..pierwsza mysl jaka sie nasuwa to rozrusznik..bendix nie odbił i sie kreci zazębiony o kolo zamachowe..

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Po powrocie od mechanika i przejechaniu 120km zgasiłem auto po odpaleniu zgrzyt
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2014, 11:34:17 am »
Kolego zadajesz pytanie, na które może być przynajmniej ze sto odpowiedzi. Musisz bardziej sprecyzować objawy. Najważniejsze skąd dochodzi zgrzytanie? A ponadto powinieneś pojechać do mechanika, który robił samochód bo z mocy prawa udziela gwarancji na wykonaną usługę.