Autor Wątek: esp w s -type?  (Przeczytany 2167 razy)

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
esp w s -type?
« dnia: Kwiecień 14, 2014, 14:44:17 pm »
Witam wszystkich :),mam do Was pytanie czy w s-typie wystepowal sam system ASR bez ESP?pytam gdyż u mnie wygada to tak ze przy przyspieszaniu jak koła tracą przyczepnosc  to koryguje sobie kotek gaz,zapala się kontrolka i jest tak jak powinno byc,natomiast przy wejsciu w poslizg nic sie nie dzieje,nie włącza sie kontrola trakcji,nie przychamowuje żadnego koła..no i sie zastanawiam czy mam samo ASR bez ESP?prosze napiszcie jak to jest w waszych kotkach..

Grodzisk

  • Gość
Odp: esp w s -type?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2014, 15:18:13 pm »
ESP (Electronic Stability Program) w Jaguarach nazywa sie DSC (Dynamic Stability Control). ESP to nazwa Mercedesa.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: esp w s -type?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2014, 15:27:15 pm »
dzieki kolego za sprostowanie :-R,zaczynam przygode z Jaguarem i użylem potocznej nazwy kontroli trakcji,w takim razie poprawniej zapytam...czy DSC było w standardowym wyposażeniu s-type?ma ktoś z kolegow sam system zapobiegajacy poslizgowi przy przyspieszaniu bez DSC?

romek

  • Gość
Odp: esp w s -type?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2014, 15:32:33 pm »
Jak masz przycisk DSC to masz i DSC :-W

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: esp w s -type?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2014, 16:30:52 pm »
Przycisk mam i wylącza system zapobiegający poslizgowi koł przy przyspieszaniu...mi chodzi o kontrole trakcji ktora w przypadku wpadnięcia w poslizg przychamowuje poszczegolne koła zeby auto "wyprostowac"...a takiej reakci u mnie nie ma i sie zastanawiam własnie czy ten system byl w standardzie..czy mam wersje bez niego czy moze cos jest nie tak...

morhot

  • Gość
Odp: esp w s -type?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2014, 08:23:39 am »
Kolego cały czas mylisz KONTROLĘ TRAKCJI odpowiedzialną za buksowanie przy ruszaniu ze STABILIZACJĄ TORU JAZDY pomagającą przy poślizgach w zakręcie.

TCS - kontrola trakcji, czyli buksowania
DSC - stabilizacja toru jazdy, czyli pomoc w poślizgu



seba78

  • Gość
Odp: esp w s -type?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2014, 10:28:59 am »
Witaj
Jeśli masz przy lewarku od zmiany biegów przycisk z naniesionym kołem spod którego wylatuje piach to masz na 100% co do DSC nie wiem czy w modelach z 2000 roku były one dostępne

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: esp w s -type?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2014, 14:13:47 pm »
Dzieki Panowie za doedukowanie mnie,faktycznie mylilem pojecia..wstyd...nie wiem czemu myslalem zawsze ze kontrola trakcji to stabilizacja toru jazdy a stabilizacja to kontrola...dzieki za wyprowadzenie mnie z bledu,co do oznaczen tych systemow szkoda  ze nie jest to unormowane tylko rozne nazwy u roznych producentow..podsumowując w moim kotku jest TCS a nie ma DSC..moja ciekawosc zostala zaspokojona,dzieki i pozdro dla wszystkich