Autor Wątek: 4-ty wtrysk  (Przeczytany 2984 razy)

m.j.jag

  • Gość
4-ty wtrysk
« dnia: Marzec 26, 2014, 15:29:58 pm »
Witam wszystkich posiadaczy jaguara x type.
Ja posiadam jaguara x type 2.0 z 2003 roku i mam pewien problem.
Mianowicie diagnostyka z OBDII wykazała błąd P2339.
Czy ktoś wie jak wykręcić czwarty wtrysk i z której strony się on znajduje? Chce go wysłać do regeneracji :)
Pierwszy od prawej czy pierwszy od lewej strony jak się podniesie maskę?

Z góry bardzo dziękuję :)

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: 4-ty wtrysk
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2014, 15:54:40 pm »
Z tymi regeneracjami uważaj, czytałem kiedyś, że oni wcale tego nie regenerują tylko przemywają czymś, także bądź ostrożny, przelicz, czy nie lepiej byłoby kupić nowy wtrysk, albo komplet i mieć spokój, czytałem na forach o ludziach, którzy oddawali wtryski  do regeneracji i zazwyczaj to były negatywne opinie, ale poczekaj, aż ktoś inny się wypowie na ten temat.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

m.j.jag

  • Gość
Odp: 4-ty wtrysk
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2014, 21:49:14 pm »
Dzięki CiGaR :)
tak czy inaczej to muszę coś z tym zrobić.
A wtrysk padł pewnie przez te opiłki z pompy paliwa więc pompę też będę musiał wymienić żeby następne wtryski nie poleciały

P.S.
Wie ktoś może który wtrysk jest czwartym wtryskiem, z której strony się je liczy po kolei?


Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: 4-ty wtrysk
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2014, 09:01:07 am »
Do regeneracji wybierz firmę, która nada nowy kod wtryskiwacza. Jak staniesz przodem w kierunku silnika pierwszy wtryskiwacz będzie z lewej strony .
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

m.j.jag

  • Gość
Odp: 4-ty wtrysk
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2014, 10:17:39 am »
Dzięki Slawek :).

A odkręcał ktoś już może wtrysk w x-type? Trudne to jest, czy do zrobienia? :)
Jeśli nie jest trudne to lece, odkręcam i wysyłam do regeneracji

m.j.jag

  • Gość
Odp: 4-ty wtrysk
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2014, 12:47:19 pm »
Dowiedziałem się, że mechanicy za wykręcenie wtrysku życzą sobie 300 zł  :o szok!

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: 4-ty wtrysk
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2014, 13:49:55 pm »
Do wtryskiwaczy mam specjalny klucz, który umożliwia właściwe ustawienie przelewu,  ale można też użyć długiej nasadki. Wykręcenie wtrysku zajmuje kilka minut.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

m.j.jag

  • Gość
Odp: 4-ty wtrysk
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2014, 13:54:33 pm »
Więc dam rade :)
Dam znać jak wykręcę

Jawe83

  • Gość
Odp: 4-ty wtrysk
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2014, 14:56:34 pm »
Z tego co pamiętam po przebojach z Mondeo TDCi, to byle kluczem na upartego da się wykręcić, ale wkręcić już nie, do tego trzeba wyspecjalizowane narzędzie.

Kolego m.j.jag, masz zamiar wykręcić wtrysk, wysłać na regenerację? Zdawaj sobie sprawę, że po wykonaniu prawidłowej regeneracji (czego efektem jest nadanie nowych kodów kalibracyjnych) zamontowanie tego wszystkiego i uruchomienie silnika już nie jest takie hop-siup! Nie bez powodu za wyjęcie i wsadzenie wtrysku mechanicy tyle biorą.

Musisz znać moment dokręcenia wtrysku, posiadać specjalny klucz, aby prawidłowo wkręcić wtrysk i kogoś do pomocy, aby wstępnie odpowietrzyć listwę paliwową przed skręceniem wszystkiego... nie wspominając od IDS, aby wprowadzić nowy kod kalibracyjny wtrysku do komputera silnika.