Autor Wątek: Zamiana świateł ze zwykłych na xenonowe  (Przeczytany 1747 razy)

dawid7300

  • Gość
Zamiana świateł ze zwykłych na xenonowe
« dnia: Marzec 21, 2014, 15:07:42 pm »
Witam. Wczoraj zmienialem swiatelka a s typ'ie ze swyklych na xenon. Wydaje mi ze zrobilem wszystko ok. Zamienilem piny + z - swiatelke prażą ale: !!!!    raz zapala sie jedno, raz drugie, nieraz zapala sie oba naraz, czsem wcale sie nie zapalaja. Nie mam pojecia co jest grane.... ;( dodam ze na krotko jak podbinam xenon to zapala sie odrazu i nie ma z nim zadnego problemu. Byłbym pardzo wdzieczny jakby ktos podsunął mi jakis pomysł. z gory dzieki

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Zamiana świateł ze zwykłych na xenonowe
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2014, 16:03:18 pm »
Też to robiłem i ten problem to standard. Światła są sterowane wprost ze skrzynki elektrycznej kabinowej. Lampy robią na tyle duże obciążenie, że nie zawsze się zapalają a ogólnie mogą spalić tą skrzynkę. W takim wypadku trzeba zastosować przekaźnik. Zdjęcia niestety nie załączę bo auto już sprzedane.
   Po zastosowaniu przekaźnika problem znika. Jeśli nie masz spryskiwaczy reflektorów to chociaż naklej na zderzak zaślepki  :-W

BOGDA

  • Gość
Odp: Zamiana świateł ze zwykłych na xenonowe
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2014, 16:21:00 pm »
miałam kiedyś w swoim kocie zrobiona taką przeróbkę ..
niestety prawie co roku padała mi przetwornica raz jedna raz druga ..
wiec zmieniłam do oryginalnej zwykłej wersji

wiesz że taka przeróbka nie do końca jest zgodna z prawem jeśli twój kot nie miał xenonów zamontowanych w oryginale   

dawid7300

  • Gość
Odp: Zamiana świateł ze zwykłych na xenonowe
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2014, 16:26:34 pm »
JAGUAR PARTS, mógłbyś opisać jak to mniej wiecej zrobić ?? :-help

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Zamiana świateł ze zwykłych na xenonowe
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2014, 16:32:08 pm »
Nie za bardzo. Nie ja to robiłem

dawid7300

  • Gość
Odp: Zamiana świateł ze zwykłych na xenonowe
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2014, 17:11:43 pm »
Oki rozumiem. Rozmawiale dzis z elektrykiem i tez podsunął mi pomysł z przekaźnikami. Wspomniał również że można jechać do serwisu jaguara i tam powinnie w kompie a dokladniej w module sterowania żarówkami lub światłami zmienić po prostu opcje na xenon. Co o tym myślicie ??

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Zamiana świateł ze zwykłych na xenonowe
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2014, 17:50:29 pm »
W serwisie jaguara to mi właśnie powiedzieli aby przekaźnik dać. Nic Ci tam nie pomogą.