Autor Wątek: Kalibracja czujnika DSC  (Przeczytany 10391 razy)

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Kalibracja czujnika DSC
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2013, 15:05:48 pm »
Miałem kilka S typów do jazdy i kilka na części, ale wszystkie miały DSC. Nawet nie wiedziałem, że było jeszcze coś innego, prostszego.

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Kalibracja czujnika DSC
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2013, 10:17:26 am »
Ja niestety mam u siebie tylko kontrolę trakcji. Chętnie dołożyłbym DSC ale nigdzie nie udało mi się dowiedzieć jakie części trzeba dołożyć lub wymienić aby DSC działało.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

amigo

  • Gość
Odp: Kalibracja czujnika DSC
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 26, 2013, 00:38:31 am »
Podpinam się pod temat: kalibracja DSC bo od jakiegoś czasu dokładnie od połowy grudnia, jak miałem słaby akumulator zaczęła mi mrugać kontrolka DSC. Po włączeniu przycisku DSC ON/OFF wszystko działa, system działa poprawnie bo sprawdziłem na śniegu. Komunikat on/off wskazuje poprawnie, jednak kontrolka cały czas miga i nie pomaga reset kompa  :( Mój kotek jest z 1999r. 3.0 V6 automat. Szukam info na temat kalibracji i nic nie znalazłem konkretnego. Czy można zrobić to samemu, czy trzeba szukać magika od kabelka? Ile taka usługa może kosztować? A może ktoś z Wielkopolski jest i zna temat to podjadę? :)

amigo

  • Gość
Odp: Kalibracja czujnika DSC
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2013, 09:38:43 am »
Czy to znaczy że nikt z Was drodzy forumowicze nie wie jak się kalibruje ten czujnik skrętu lub nie spotkał się z tym nigdy?  :-help

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Kalibracja czujnika DSC
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2013, 11:00:13 am »
Kalibruje sie go pod komputerem jaguarowskim. Jak migala mi kontrolka dsc to elektronik nie mogl mi tego ogarnac.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Kalibracja czujnika DSC
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2013, 11:14:20 am »
Podpinam się pod temat: kalibracja DSC bo od jakiegoś czasu dokładnie od połowy grudnia, jak miałem słaby akumulator zaczęła mi mrugać kontrolka DSC. Po włączeniu przycisku DSC ON/OFF wszystko działa, system działa poprawnie bo sprawdziłem na śniegu. Komunikat on/off wskazuje poprawnie, jednak kontrolka cały czas miga i nie pomaga reset kompa  :( Mój kotek jest z 1999r. 3.0 V6 automat. Szukam info na temat kalibracji i nic nie znalazłem konkretnego. Czy można zrobić to samemu, czy trzeba szukać magika od kabelka? Ile taka usługa może kosztować? A może ktoś z Wielkopolski jest i zna temat to podjadę? :)

Samemu tego nie zrobisz. Potrzebny jest komputer diagnostyczny Jaguara. A skąd wiesz że trzeba go skalibrować?? Wymieniałeś go, odczytywałeś błędy ze sterownika??
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

amigo

  • Gość
Odp: Kalibracja czujnika DSC
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2013, 19:51:07 pm »
Dziękuję za informacje na temat DSC

Skąd wiem o tym, że trzeba go skalibrować?
Nic nie wymieniałem przy kocie a pewnego pięknego poranka się pojawił problem z tą kontrolką. Podejrzewam że to wina słabego akumulatora bo był słabiutki tego dnia. Oczywiście akumulator wymieniony ale kontrolka mruga do dzisiaj. Przeczytałem już chyba całe forum gdzie tylko był opisywane podobne probley i mówi się o kalibrowaniu czujnika skrętu, jednak jak to się robi i czym nie ma mowy. Stąd moje pytania.

Dziękuję serdecznie za pomoc :-thank

pawelek11

  • Gość
Odp: Kalibracja czujnika DSC
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 07, 2013, 16:37:17 pm »
Ciekawa opcja  :-boks pytanie, czy na podstawie migającej kontrolki stawiasz diagnoze - popsute TC ?
Ja na ten przykład czuję i słyszę pracę układu, kontroka zaczyna mrugać od razu słychac terkot ABS, auto samo wyrównuje tor jazdy nawet niechce słyszeć o jechaniu bokiem... przy uślizgu np. w zaspie zmniejsza szybkość obrotów kół do 0, momentami mam go dość  :-gwizd, na końcu wyłanczam TC i radzę sobie tak jak np. w starej Warszawie...

Offline sznyro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
Odp: Kalibracja czujnika DSC
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2014, 20:53:48 pm »
Witam u mnie wystąpił podobny błąd.
 Jak wciskam przycisk trakcji to wyskakuje komunikat:
SYSTEME DSC SUR MARCHE / SYSTEME DSC SURARRET
A JAK WCISKAM TEMPOMAT
REGUL VITESSE SUR MARCHE / REGUL VITESSE SUR ARRET

WCZEŚNIEJ JAK WCISKAŁEM TRAKCJE ZAPALAŁA SIĘ POMARAŃCZOWA KONTROLKA NA ZEGARACH I DZIAŁAŁ TEMPOMAT.
Jaguar 3.0 v6 2001r