Autor Wątek: Skrzynia zablokowana auto odpala x300 xj6 problem z elektryka.  (Przeczytany 1422 razy)

keypek9215

  • Gość
Witam :-)
Mam kolejny problem zabrałem się za naprawę spryskiwaczy i okazało się ze prąd nie dochodzi do pompki, ale mniejsza o to. Wypiąłem przekaźnik i okazało się ze ma dwa prądy dochładzace... A po wpięciu znów przekaźnika wycieraczki chodziły bez przerwy... Raz miałem tak ze same się zamykały szyby, światła się zapalały i silnik próbował się uruchomić.... A teraz jest wgl meksyk auto odpala niby normalnie tylko skrzynia jest zablokowana, nie da się przestawić z pozycji P. A czy ma ktoś może schemat instalacji wycieraczek? skrzyni? sam nie wiem gdzie tu może być problem...
Pomocy....
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2014, 09:47:58 am wysłana przez keypek9215 »

tomek1212

  • Gość
Odp: Skrzynia zablokowana auto odpala x300 xj6 problem z elektryka.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2014, 10:24:45 am »
Wygląda na to że masz tam nieźle namieszane z elektryką. Proponowałbym na początek dobrze posprawdzać masy.

keypek9215

  • Gość
Odp: Skrzynia zablokowana auto odpala x300 xj6 problem z elektryka.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2014, 10:44:47 am »
Posprawdzam. Tyle że przed wyciągnięciem przekaźnika byłe wszystko ok... poza niedziałającymi spryskiwaczami.

Dodano

Udało się!!! Przekaźnik zrobił zwarcie i spalił cewkę przy dźwigni zmiany biegów. Z tego co się dowiadywałem cewki nie da sie kupić a jeśli juz to za "miliony" a wystarczy ją wymontować i mieć problem z głowy, tyle że nie będzie blokady skrzyni. Chyba że macie jakieś lepsze pomysły ?

I jeszcze pozostaje kwestia przekaźnika.... a raczej tym że na dwóch wejściach do przekaźnika mam prąd...
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2014, 11:35:59 am wysłana przez Choina »

tomek1212

  • Gość
Odp: Skrzynia zablokowana auto odpala x300 xj6 problem z elektryka.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2014, 19:53:33 pm »
Możesz kupić używaną tą kasetkę razem z cewką, ale zanim ją wymienisz sprawdź czy ta cewka rzeczywiście jest spalona czy po prostu nie dochodzi do niej prąd.