Autor Wątek: Dziwne zachowanie podczas przyśpieszania  (Przeczytany 1530 razy)

seba78

  • Gość
Dziwne zachowanie podczas przyśpieszania
« dnia: Luty 20, 2014, 03:22:33 am »
Witam
Mam dziwny problem podczas normalnego przyśpieszania przy zmianie biegów wyczuwalne są delikatne przeciągnięcia i szarpnięcia pierwsze około 40 km/h następne około 60-70 km/h następnie znów jakieś dziwne szarpnięcia z przeciąganiem dzieje się tak na spokojnym przyspieszaniu do prędkości około 100 km/h. Natomiast przy kick down czasami przyśpiesza płynnie i dobrze a czasami w okolicy 90-100 km/h dziwnie pałzuje po czym znów dostaje kopa tak do 170 km/h samochód przy kick down też ma różne przyśpieszenia czasami zbiera się tak jak powinien czasami jest jakby wolniejszy. Silnik s-type R 4.2 kompresor 2003 rok. Samochód nie pokazuje żadnych błędów cewki nowe, świece nowe, nie łapie lewego powietrza. Czy możliwe jest, że kontrola trakcji go trochę zamula bo czasami załącza się przy kick down jak zaczyna troszkę tyłem na boki rzucać. Wiem też, że pompa paliwa ma ciśnienie około 2 barów. Czy też może problem tkwi po stronie skrzyni biegów. Olej jeszcze nie był wymieniany.
Ogromne dzięki za pomoc

pablopedro

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie podczas przyśpieszania
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2014, 17:20:47 pm »
Witam
Mam ten sam problem. Może niekoniecznie przy takich prędkościach, ale generalnie w skrócie podobny efekt. Proszę może ktoś miał z czymś takim do czynienia w swoim s-typie?

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Dziwne zachowanie podczas przyśpieszania
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2014, 22:04:56 pm »
2 bary stanowczo za mało nie doładowany ma 2,7 przy zwykłej pracy.
Ten silnik na supercharde potrafi dobić do 4 barów. bez problemu.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.