Autor Wątek: Jaguar xj40 91r parują szyby.... i fuel faile 22...  (Przeczytany 3321 razy)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Jaguar xj40 91r parują szyby.... i fuel faile 22...
« dnia: Październik 04, 2014, 22:35:42 pm »
Witajcie. Temperatura sie,zmienia więć najpierw korzysta się z klimy a za pow. godzinę włączam zwykły nawiew, albo jeszcze ustawiam na ciepło i w tym momencie wywala mi na szyby parę całe auto, nawet na maksa jak ustawię ciepło to schodzi wieki zanim zwali wilgoć z szyb więc klimą to najlepiej zrobić i w kilkanaście sekund... Co jest nie tak jakiś filtr? Druga sprawa to już miałem spokój jakiś czas a teraz znowu wywala ten błąd fuel fail 22. Wcześniej czyściłem styki od przepływomierza i styki przekaźnika air pump i było jakiś czas dobrze ale nie wiem już co wymyśleć...
Kocia moc :)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Jaguar xj40 91r parują szyby.... i fuel faile 22...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2014, 20:46:12 pm »
i jak kto coś podpowie?
Kocia moc :)

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jaguar xj40 91r parują szyby.... i fuel faile 22...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2014, 21:03:00 pm »
Ja najpierw zacząłbym od sprawdzenia , czy w aucie w środku jest sucho , potem zabrałbym się za blowery ( sprawdził czy jest w nich woda ) , i czy odpływ wody ( ten kaczy dziób ) jest w pełni drożny . Nie wiem jaki masz panel klimy ( czy stary , czy nowy ) ale chyba  w starym jak i w nowym jest funkcja DEF ( szybkie odparowanie przedniej szyby i lusterek ) . Przekręcasz pokrętło od prędkości wentylatorów na max i obserwujesz co się zaczyna na szybach dziać ( w tej pozycji niema regulacji temperatury , więc tak jak prędkość wentylatorów , tak i temperatura jest automatycznie na maxa ) . Umnie jak są zaparowane szyby ( np. jak zgaszę auto i czekam w nim na kogoś z 15 minut i pada deszcz ) w środku robi się trochę duszno ( bo wilgotność wzrasta ) szyby zaparowują całkowicie , ale po odpaleniu auta i włączeniu nawiewu na DEF przednia szyba odparowuje w max 1m30s , a boczne szyby po około 5 minutach są całkowicie czyste .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Jaguar xj40 91r parują szyby.... i fuel faile 22...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2014, 21:33:34 pm »
ok sprawdzę ale co do tego kaczego to nie wiem gdzie jest nie pamiętam, robiłem kiedyś blowery ale nie pamiętam już...
Kocia moc :)

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jaguar xj40 91r parują szyby.... i fuel faile 22...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2014, 22:07:58 pm »
Kaczy dziób to odpływ wody z kratek przy wycieraczce , jak zdejmiesz panel z wycieraczką , to zobaczysz w jakim jest stanie .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

iroc5.7

  • Gość
Odp: Jaguar xj40 91r parują szyby.... i fuel faile 22...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2014, 19:50:25 pm »
U mnie też jest podobny problem, szyby parują jak pada deszcz, jak nie pada to nie, włączanie nawiewu nie pomaga, w ogóle z kratek dmucha jak by było zapchane coś, w ogóle nie czuć że leci, czy jest jakiś filtr przeciwpyłowy z xj40 czy nie ma, bo nie mogę znaleźć.

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Jaguar xj40 91r parują szyby.... i fuel faile 22...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2014, 20:30:12 pm »
Był zatkany kaczy dziób, skleił się na wylocie od syfu. Dzięki
Kocia moc :)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.003
Odp: Jaguar xj40 91r parują szyby.... i fuel faile 22...
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2014, 04:17:47 am »
Jak paruja szyby, znaczy zawsze ze jest woda w srodku i trzeba znalezc gdzie sie dostaje.

optre

  • Gość
Odp: Jaguar xj40 91r parują szyby.... i fuel faile 22...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2014, 12:14:15 pm »
Jeśli problem pojawia się po tym jak używasz klimatyzacji to najprawdopodobniej przyczyną są zatkane odpływy od klimatyzacji, są dwa zobaczysz wężyki pod autem, jeden jest pod tapicerką koło lewej nogi pasażera a drugi przy prawej nodze kierowcy, najlepiej też zdjąć gumowy kanał powietrza , który idzie do nawiewu na nogi i tam porządnie wyczyścić, jeśli tego nie udrożnić to będzie Ci zalewało komputer od silnika i od skrzyni biegów, jesli masz błąd 22 to niewykluczone że przyczyną jest mokry ECU.

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Jaguar xj40 91r parują szyby.... i fuel faile 22...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2014, 18:06:37 pm »
Dzięki :) Popatrzę w wolnej chwili :)
Kocia moc :)