Autor Wątek: Cuda z hamulcami - pomocy !!!!  (Przeczytany 5840 razy)

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Cuda z hamulcami - pomocy !!!!
« dnia: Marzec 29, 2011, 14:00:22 pm »
Błagam o pomoc !!! Robiąc pełny serwis poprosiłem o wymianę płynu hamulcowego (nie miałem wiedzy czy i kiedy poprzedni właściciel takowej dokonał). Po przepłukaniu układu , napełnieniu go płynem Bosch HP i odpowietrzeniu zaczęły się dziać cuda: koła niemal przestały się toczyć i autko po "wrzuceniu na luz" pięknie samo hamowało a na sporym wzniesieniu zamiast swobodnie toczyć się w dół wbrew grawitacji stało w miejscu. Po powrocie do warsztatu i ponownym odpowietrzeniu wszystkich kół sytuacja uległa poprawie uległa lekkiej poprawie: trzy koła się jako tako toczyły za to prawe lewe nadal się buntuje. Mechanik po którymś tam odpowietrzeniu postawił diagnozę "paprocha" w przewodzie hamulcowym. Wymienił go , miało być OK ale tak nie jest. Koło lewe nadal się blokuje a ja mam wrażenie że mechanikowi skończył się koncept. Czy ktoś z szanownych i niezawodnych kolegów może pomóc ?  :-help i z góry dzięki. Pozdrawiam     
X-Type 2004, 2,0 D

pryjom

  • Gość
Odp: Cuda z hamulcami - pomocy !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2011, 20:12:21 pm »
ja miałem podobny problem hamulce blokowały mi się podczas jazdy aż do całkowitego zatrzymania pojawiła się kontrolka abs  musialem wtedy zatrzymać auto i odpusic płyn na pompie i mogłem jechać dalej ale poczytałem że trzeba podregulować śrube za pompą hamulcowa wię trzeba zdemontować zbiorniczek z płynem odkręcic węże hamulcowee odkręcić pompe i tam jest śruba regulacyjna nie wiem dokładnie o co to chodzi ale musiałem tak chyba ze cztery razy regulować aż wkońcu wszystko doszło do normy

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Cuda z hamulcami - pomocy !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2011, 20:55:12 pm »
Jezu....szanowny kolego jeżeli Twoja diagnoza jest prawdziwa to biję pokłony  :-K i masz u mnie dozgonnego dłużnika. Jutro drukuję Twoją podpowiedź, pokażę mechanikowi i trzymam kciuki by Twoja diagnoza była trafna.
Stokrotne dzięki za podpowiedź. :-thank  :-thank  :-thank 
X-Type 2004, 2,0 D

pryjom

  • Gość
Odp: Cuda z hamulcami - pomocy !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2011, 20:58:58 pm »
nie ma za co również mam nadzieje że da się to w ten sposób naprawić życzę powodzenia ;)

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Cuda z hamulcami - pomocy !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2011, 22:53:51 pm »
a wiecie Panowie że przy wymianie tylnych klocków trzeba cylinderki wcisnąć przy pomocy specjalnego przyrządu wykonując jednocześnie obrót tłoczkiem? (bez przyrządu też się da ale trudniej) może to jest powodem problemów z hamulcami.
ps. nie słyszałem jeszcze żeby po wymianie płynu trzeba było robić regulację serwa
pozdrawiam

pryjom

  • Gość
Odp: Cuda z hamulcami - pomocy !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2011, 14:40:24 pm »
ja też nie słyszałem ale tak wyczytałem na forum ladn rovera bo tam ktoś miał też podobny problem a w tylnych hamulcach wykonałem daną czynność o której wspominiałeś

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Cuda z hamulcami - pomocy !!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2011, 13:55:34 pm »
Niestety panowie, sztuczki nic nie dały. Wymieniłem pompę hamulcową i jest po temacie. Za używaną pompę zapłaciłem 250 złociszy - to tak dla informacji gdyby waszego x-a dopadała taka przypadłość czego oczywiście nikomu nie życzę.
X-Type 2004, 2,0 D

zadek07

  • Gość
Odp: Cuda z hamulcami - pomocy !!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2011, 17:03:15 pm »
Bardzo dziwna sprawa, ale jak juz bylo tak daleko to trzeba bylo swoja stara rozebrac moze jakis tloczek, albo oring sie zawiesil

ktr

  • Gość
Odp: Cuda z hamulcami - pomocy !!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2012, 11:06:38 am »
a wiecie Panowie że przy wymianie tylnych klocków trzeba cylinderki wcisnąć przy pomocy specjalnego przyrządu wykonując jednocześnie obrót tłoczkiem? (bez przyrządu też się da ale trudniej) może to jest powodem problemów z hamulcami.
ps. nie słyszałem jeszcze żeby po wymianie płynu trzeba było robić regulację serwa
pozdrawiam

A co sie stanie jeśli po wymianie tylnych klocków się tego nie zrobi??? Pytam z ciekawości, bo jakiś czas temu miałem wymieniane tylne klocki, a nie wiem czy mi coś takiego zrobili.

grzegra

  • Gość
Odp: Cuda z hamulcami - pomocy !!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2012, 21:11:51 pm »
Nie da się wymienić tylnych klocków hamulcowych bez wkręcania tłoczków, zresztą jak w większości samochodów.
Także ktr musiałeś trafić na zwykłego pana mechanika, który to wiedział.

Grex10

  • Gość
serwo od stilo
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2014, 14:51:39 pm »
witam
mam zamontowane serwo o nr 0204024043 ktore nie liczac nl i uk praktycznie niespotykane ale.. o tym samym nr znalazlem serwo od fiata stilo. jestem juz po 2 nietrafnych zakupach (sory hubert) i zastanawiam sie czy moze pasowac?
mieliscie cos takiego?
pozdr