Autor Wątek: problem z ogrzewaniem w x type 3.0  (Przeczytany 2401 razy)

Mikie100

  • Gość
problem z ogrzewaniem w x type 3.0
« dnia: Styczeń 25, 2014, 08:13:50 am »
Witam Panowie  mam problem z ogrzewaniem w kociaku w czasie postoju brak ogrzewania  leci zimne w czasie jazdy / postoju 3000 obrotów jest znośnie ale bez rewelacji  wczoraj wlewałem środki do czyszczenia nagrzewnic\chłodnic - raczej bez zmiany  ktoś ma jakiś pomysł   ---- termostat ok  pompa(łopatki) ok  sprawdzone     może ktoś posiada schematy  układu  ogrzewania      

słyszałem ze powinna gdzies występować pompka, zawór --- jeśli tak to gdzie  pompki na pewno brak :(

pozdrawiam  

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: problem z ogrzewaniem w x type 3.0
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2014, 10:38:52 am »
1 rzecz która przychodzi mi go głowy to za mała ilość płynu w układzie chłodzenia, a jak by pompka nie działała to przez cały czas chyba byś miał zimny nadmuch.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Mikie100

  • Gość
Odp: problem z ogrzewaniem w x type 3.0
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2014, 12:29:02 pm »
Moze zacina sie  plynu jest full    a gdzie jest ta pompka  szykalem jej   posiafasz jakis schemat lub lokalizacje jej ? 

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: problem z ogrzewaniem w x type 3.0
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2014, 15:13:41 pm »
Tu Ci nie pomogę, ja mam XJ z 1998 i u mnie pompka jest na wysokości kierownicy pod listwą podszybia, pompka nie działała bo nie łączyła na kostce
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Mikie100

  • Gość
Odp: problem z ogrzewaniem w x type 3.0
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2014, 14:56:33 pm »
problem rozwiązany !!!!zalewamy układ  płukanka  40 km jazdy  i zlewamy  z pomocą kompresora dobrze jest  odczepić rurki od nagrzewnicy i sama nagrzewnice  przedmuchać (  parę razy napełniałem gorącą woda  ) -- płynie czarny syfff    ogrzewanie wróciło  !! :)  pozdrawiam