Autor Wątek: Głośna jazda  (Przeczytany 3484 razy)

ghrh

  • Gość
Głośna jazda
« dnia: Styczeń 03, 2014, 12:05:17 pm »
Po rozwiązaniu najbardziej palących problemów nareszcie nadeszła pora na coś, co nie jest krytyczne do jazdy, ale przyprawia mnie o ból głowy (dosłownie i w przenośni). Kłopot jest mianowicie taki, że powyżej mniej-więcej 40 km/h pojawia się stosunkowo głośny (bardziej intensywny niż silnik czy szum wiatru), niski, taki huczący dźwięk. Jego natężenie rośnie wraz z prędkością, nie zależy od obrotów silnika. Szczerze mówiąc nie jestem w stanie wyczuć, czy to z przodu, czy z tyłu, cholerstwo jest wszechobecne.
Sprawy, które mogą, acz nie muszą być powiązane to:
- piszczenie przy ok 50km/h gdy jest zimno (to na 99% tylny most, teoretycznie wymieniałem go na jeden od kolegi z forum, ale gwarancji nie było że nie będzie takiego efektu :))
- pojedyncze łupnięcie z tyłu na dohamowaniu i przy ruszaniu - najprawdopodobniej niezwiązane z zawartością bagażnika, bo pojawia się nawet przy najłagodniejszych manewrach, nie miałem jeszcze czasu szukać przyczyny
Na moim starym tylnym moście podobne huczenie przejawiało się tylko w dość wąskich zakresach prędkości (~80 i ~120), po zmianie przez chwilę było sporo lepiej, teraz jest makabra.
Najbardziej zależy mi na eliminacji możliwości uszkodzonej skrzynki kątowej. Jeżeli to tylni dyfer to luz, wał - ok, w remont skrzynki chyba pchać się nie będę. Z góry dzięki za wszystkie informacje.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Głośna jazda
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2014, 12:10:43 pm »
Podpora walu? Mam podobnie w zakresie predkosci 50-90 km/h. Łupniecie z tylu tez mi sie zdarza przy ruszaniu czasem w czasie jazdy przy zmianie biegu, tu stawialbym na laczenie walu z tylnym dyfrem.

ghrh

  • Gość
Odp: Głośna jazda
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2014, 12:26:27 pm »
U mnie łupnięcie jest tylko przy hamowaniu/ruszaniu, w czasie jazdy jest cacy. Chociaż podejrzenia mam podobne, nie pamiętam takiego efektu na poprzednim moście.
Podobno wał i okolice nie mają żadnych luzów, ale może trzeba to dokładniej sprawdzić. No i u mnie nie ma górnej granicy hałasu :/ nawet przy 180-200. Wtedy już radia nie sposób zrozumieć (chyba że to tylko fale nie nadążają ;)).
W każdym razie teraz będę robił aż zrobię.

roman

  • Gość
Odp: Głośna jazda
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2014, 00:54:20 am »
Po rozwiązaniu najbardziej palących problemów nareszcie nadeszła pora na coś, co nie jest krytyczne do jazdy, ale przyprawia mnie o ból głowy (dosłownie i w przenośni). Kłopot jest mianowicie taki, że powyżej mniej-więcej 40 km/h pojawia się stosunkowo głośny (bardziej intensywny niż silnik czy szum wiatru), niski, taki huczący dźwięk. Jego natężenie rośnie wraz z prędkością, nie zależy od obrotów silnika. Szczerze mówiąc nie jestem w stanie wyczuć, czy to z przodu, czy z tyłu, cholerstwo jest wszechobecne.

Łożysko w przednim kole. Objawy miałem takie same, z tym że prze przy 50-80kmh było intensywniej, później lekko przycichło, później znowu było głośniej.
Powodem było lekkie wyłuszczenie się bieżni łożyska. Nie wydawało mi się, że tak małe uszkodzenie może powodować tyle chałasu.
Auto na podnośnik i pokreć kołami.

ghrh

  • Gość
Odp: Głośna jazda
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2014, 14:06:43 pm »
Roman - strzał w 10. A dokładnie w 9 :) Faktycznie za wzrost natężenia hałasu w ostatnim czasie odpowiadało łożysko w kole. Poza tym jest tylny most do zrobienia bo też się dorzuca pod obciążeniem i odpowiada za łupnięcie z tyłu. Za miesiąc już będzie cacy. Podpora wału póki co jest jak nowa. Dzięki wszystkim za pomoc.