Autor Wątek: X308 - wymiana lusterka bocznego  (Przeczytany 3100 razy)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
X308 - wymiana lusterka bocznego
« dnia: Styczeń 09, 2014, 21:31:21 pm »
Koledzy, czy ktoś z was przerabiał wymianę lusterka boczne go ? Chcę się tym zająć, ale wole profilaktycznie zapytać, na co muszę uważać ? Czy można napotkać jakieś problemy ? Może na jakiś link do filmiku instruktażowego.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

GrzesiekWroc

  • Gość
Odp: X308 - wymiana lusterka bocznego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2014, 22:16:58 pm »
Prosta sprawa, odklejasz ten czarny trójkąt od wewnątrz, pod nim masz śrubę torx dość dużą, odkręcasz ją i lusterko wisi już na samym przewodzie , odpinasz kostkę i tyle, trochę trudniej jest ten przewód upchać tam spowrotem razem z kostką i wcelować śrubą (przydaje się druga osoba trzymająca lusterko).

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - wymiana lusterka bocznego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2014, 10:50:11 am »
Prosta sprawa, odklejasz ten czarny trójkąt od wewnątrz

Mam własnie pytanie w sprawie tego trójkąta, on jest w jakiś sposób przyklejony, zamocowany do drzwi ? Wczoraj próbowałem go usunąć, ale coś go trzymało i nie chciałem użyć dużej siły aby czegoś nie połamać, i 2 jeśli jest przyklejony to jak go zamontować po zmianie lusterka ?

Znalazłem w manualu opis operacji, wydaje się że to prosta operacja ale po wymianie lusterka wewnętrznego dmucham na zimne.



Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

GrzesiekWroc

  • Gość
Odp: X308 - wymiana lusterka bocznego
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2014, 15:31:08 pm »
U mnie to było wklejone na taki miękki klej który , po zdemontowaniu tego plastiku i przyłożeniu spowrotem dalej trzyma.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - wymiana lusterka bocznego
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2014, 21:12:01 pm »
Ten trójkąt, zaślepka jest jakby przykryty listwą od panelu drzwi, to też demontowałeś czy po prostu zaślepka dała się wysunąć spod panelu drzwi ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

keypek9215

  • Gość
Odp: X308 - wymiana lusterka bocznego
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2014, 09:47:23 am »
Witajcie
Ostatnio w swoim X300 też wymieniałem lusterko . U mnie było to trochę ułatwione bo ktoś już kiedyś to rozbierał i ta trójkątna zaślepka dała mi się wysunąć z pod panelu . Zaślepka z tego co widziałem jest klejona przez producenta na takim kleju o którym wspominaliście . Gdyby ten klej nie chciałby przykleić się odnowa warto podkleić 2-3 paski taśmy dwustronnej piankowej koszt kilka zł a nie będzie nic odstawać i tłuc się w czasie jazdy , ja tak zrobiłem i jest ok . Warto też rozebrać panel ponieważ ciężko wcisnąć tą kostkę , cała wymiana jest banalna i zajęła mi jakieś 40min z czego 20mni próbowałem wcisnąć tą kostkę aby nie uszkodzić gniazda.

GrzesiekWroc

  • Gość
Odp: X308 - wymiana lusterka bocznego
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2014, 21:34:48 pm »
Ten trójkąt, zaślepka jest jakby przykryty listwą od panelu drzwi, to też demontowałeś czy po prostu zaślepka dała się wysunąć spod panelu drzwi ?
Nie, panelu nie trzeba zdejmować, ten trójkąt jest tam pod panelem może pół centymetra i da się wysunąć.