Autor Wątek: Otwieranie centralnego zamka z pilota  (Przeczytany 5562 razy)

gural8813

  • Gość
Otwieranie centralnego zamka z pilota
« dnia: Wrzesień 14, 2012, 08:11:43 am »
Po trzech miesiącach od zakupu powstał mały problemik:)
Otóż auto otwiera się i zamyka z pilota kiedy chce.
Tzn. chce go otworzyc. raz sie otworzy a raz nie. Tak samo jest z zamknięciem auta.
Kiedy już go otworze normalnie z kluczyka i odpale na chwile. Wyjde i zrobie tak samo to wszystko działa. Za jakis czas znowu ma problem. I nie raz jak wejdę po otwarciu to słychać takie pikanie jak w  amerykańskich Toyotach. Towarzyszy temu zaświecenie się świateł awaryjnych na chwile. Auto odpalam normalnie i jadę:)

O co kaman?:)  :- pojecia

BlackV6

  • Gość
Odp: Otwieranie centralnego zamka z pilota
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2012, 08:29:03 am »
najszybsza rzecz do sprawdzenia zapadka w stacyjce zobacz ją użyj trochę wd powinna zamykać się calłkowicie po wyjęciu kluczyka

gural8813

  • Gość
Odp: Otwieranie centralnego zamka z pilota
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2012, 08:44:46 am »
Bardzo Ci dziękuje. W zyciu na to bym nie wpadł:) miałeś rację. Zapadka sie blokowała. psiknalem WD40 i jest ok:)

BlackV6

  • Gość
Odp: Otwieranie centralnego zamka z pilota
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2012, 10:52:01 am »
super :) ciesze się że mogłem pomóc :)

lexxus

  • Gość
Odp: Otwieranie centralnego zamka z pilota
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2012, 17:42:12 pm »
Podepnę się pod temat , tez mam problem z pilotami ale u mnie mogę otworzyć zamek i bagażnik ale nie mogę zamknąc z pilota ani uruchomić świateł... to samo z jednym i drugim pilotem..

BlackV6

  • Gość
Odp: Otwieranie centralnego zamka z pilota
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2012, 17:51:44 pm »
próbowałeś je kodować od nowa ?

lexxus

  • Gość
Odp: Otwieranie centralnego zamka z pilota
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2012, 19:50:13 pm »
Tak , nic to nie dało zachowują się identycznie jak przed kodowaniem...

Brymek

  • Gość
Odp: Otwieranie centralnego zamka z pilota
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2014, 16:22:51 pm »
Podepne sie tutaj,mianowicie dzisiaj zaskoczyl mnie maly wielki problem ,centralny zamek dzialal bez zarzutu az do momentu kiedy przestal nagle dzialac wogole,mianowicie oba piloty nie dzialaja,zero reakcji. Otwieranie kluczykiem dziala bez zarzutu. Zapadka w stacyjce nasmarowana,baterie w pilotach dobre,bezpieczniki sprawdzone. Co moze byc przyczyna?  :- pojecia

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Otwieranie centralnego zamka z pilota
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2014, 01:56:11 am »
jestem pijany  i pisalem o zapadce w stacyjce - doczytalem i edytowałem :)

Brymek

  • Gość
Odp: Otwieranie centralnego zamka z pilota
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2014, 11:41:15 am »
Problem rozwiazany,mianowicie rozkodowaly sie oba piloty. Pojechalem do serwisu, powiedziano mi ,ze takie rzeczy sie zdarzaja jesli w poblizu pojawia sie wysoki sygnal z jakiegos nadajnika radiowego ,CB radia i tym podobnego. Co mnie zaskoczylo ,serwis za zakodowanie obu pilotow nie wzial nic ,za darmo. :-za Dodam ,ze przebywam w Niemczech.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Otwieranie centralnego zamka z pilota
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2014, 12:53:25 pm »
No zakodowanie pilotow akurat nie jest czynnoscia do ktorej trzeba miec jakies nadprzyrodzone zdolnosci. Normalnie zajmuje to jakies 40 sek. i pewnie opisane w jakiejs Jaguarowskiej instrukcji, wiec nie wiem dlaczego mieliby za to brac pieniadze. Chociaz w Polsce to akurat nie wiadomo, podobno pracuja nad podatkiem od oddychania.  ;D

ghrh

  • Gość
Odp: Otwieranie centralnego zamka z pilota
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2014, 13:05:31 pm »
No zakodowanie pilotow akurat nie jest czynnoscia do ktorej trzeba miec jakies nadprzyrodzone zdolnosci. Normalnie zajmuje to jakies 40 sek. i pewnie opisane w jakiejs Jaguarowskiej instrukcji, wiec nie wiem dlaczego mieliby za to brac pieniadze. Chociaz w Polsce to akurat nie wiadomo, podobno pracuja nad podatkiem od oddychania.  ;D
Takie coś istnieje od lat i nazywa się opłata klimatyczna :)
Chociaż mogą zrobić jak w paliwach, dorzucić akcyzę i doliczyć jej wysokość do podstawy podatku. Brrr... może to skasuję zanim ktoś z rządu przeczyta?