Autor Wątek: nie dziala gaz nie wkreca sie na obroty  (Przeczytany 3545 razy)

rybus3

  • Gość
nie dziala gaz nie wkreca sie na obroty
« dnia: Styczeń 11, 2014, 15:10:21 pm »
witam wszystkich.mam problem mianowicie chodzi o to ze moj kotek na benzynie wkrecal sie do konca 3.0 V6 pb/lpg  a na gazie do 4000 tys. i przelaczal na benzyne dzis odlaczylem przeplywke na chwile i lipa na benz, i gazie dochodzi do 3 tys i dalej nie chce.   dopiero co go kupilem mam go okolo  3 tygodni myslalem ze tylko gaz do regulacji ale magik od gazu powiedzial ze komputer od jaga  czyta np tak ze podwojnie obroty.  a i jeszcze jedno nie mam zrobionego przelewu benzyny o ktorym dowiedzialem sie z  forum instalacja gazowa to stag 300 mozecie podrzucic kogos w warszawie albo okolicach plonska kto moze zalozyc taki przelew z gory dziekuje...jestem nowy wiec prosze nie denerwujcie sie  pozdrawiam    jaguar 2004.   

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: nie dziala gaz nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2014, 15:20:33 pm »
Oczywista oczywistoscia jest to ze jak wypniesz przepływowerz a także kilkadziesiąt innych czujników sterownik wykryje błąd i przejdzie w tryb awaryjny w tym wypadku ograniczy obroty do 3000. Gazownik to deb.. ja mam Staga i jak jest dobrze zrobiony to Jag jeździ na gazie bezbłędnie. Przelew jest niezbędny do prawidłowej jazdy na benzynie wtedy też nie będzie wywala checka i rozkalibrowywal pompy paliwa. Jeżeli powyzej 4000 przełącza na benzyne to ma za mało gazu na wtrysku, odczytuje jego brak i próbuje przełączanie na benzyne.

rybus3

  • Gość
Odp: nie dziala gaz nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2014, 21:43:20 pm »
Skasowałem błędy no i w poniedziałek muszę zrobić porzadek z gazem kid ktory zostal to P1582 of przepustnicy.konieczna wizyta w jagu czy wystarczy przeplukac benzyna?jesli jest ten glad to pewnie bed sensu jechac ma ustawienie gazu.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: nie dziala gaz nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2014, 22:50:55 pm »
Wypnij aku na pól godziny.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: nie dziala gaz nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2014, 08:48:30 am »
W Stagu 300 można zaprogramować sterownik, tak żeby przełączał na na benzynę po przekroczeniu np.4000 obr/min. Możliwe , że tak jest u ciebie.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: nie dziala gaz nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2014, 09:59:45 am »
Napisz dokladnie jaki masz pod maska ten gaz, wtryski, reduktor i dokładnie model sterownika. Ja zakladam, ze dostaje mało gazu i sterownik przelącza na benzyne.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: nie dziala gaz nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2014, 10:57:49 am »
Zbyt mała ilość gazu też jest możliwa. Natomiast jeżeli przełączenie następuje na każdym biegu , bez względu na obciążenie silnika zawsze przy 4000 obr/min to stawiałbym na ustawienie w sterowniku.
Pomyśl o przeglądzie instalacji w serwisie . Za przegląd w autoryzowanym serwisie Stag-a wraz z wymianą filtrów płace ok 100 PLN
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2014, 11:06:28 am wysłana przez slawek »
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

rybus3

  • Gość
Odp: nie dziala gaz nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2014, 12:54:47 pm »
w wawie jest serwis staga???jeśli tak to podajcie gdzie to sobie podjade i będę miał z glowy.jak odlacze aku na pol godziny to nie nakopie sobie znowu bledow????


Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: nie dziala gaz nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2014, 15:58:37 pm »
Możesz też znaleźć taki serwis tutaj w zakładce "Montaż i serwis":

http://www.ac.com.pl
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004