Dział Techniczny > S-TYPE (1999-2007)

felgi w S-Type - pomocy :)

(1/5) > >>

kuba:
   Mam bardzo wielką prośbę o pomoc. Od paru tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Jaguara S-Type z 2000 roku. Pojawił się pewien problem - mianowicie przy większej prędkości (powyżej 110-120) na kierownicy zaczynają się odczuwalne drgania. Po wizycie w sprawdzonym warsztacie okazało się że najprawdopodobniej winne są felgi. Poprzedni właściciel auta założył felgi BK Racing o rozstawie śrub 5x108 a ponoć powinno być 5x110. Bardzo proszę o pomoc czy faktycznie rozstaw śrub podany przez "moich" mechaników jest dobry. Ponadto mam drugie pytanie - obecnie samochód ma założone opony 245/40 R 18. Napiszcie czy takie opony są ok i jakiej szerokości muszą być ewentualne nowe felgi, przyznaję, że nie wiem jak dobiera się szerokość felgi do szerokości opony. Z góry bardzo dziekuję wszystkim forumowiczom za pomoc.

 :-tylko

papatkiole:
bicie na kierownicy może tez być spowodowane samymi oponami, mogą mieć uszkodzenia niewidoczne, ale poczekaj aż jakiś fachowiec się wypowie ;)

jarek-jerryjag:
Bicie kol
 wywazenie balans cisnienie w kolach. (sprawdz czy te kola nadaja sie do twojego Jaguara co fabryka tych kol proponuje )
1 zmien kola tylne na przednie
2 sprawdzic czy pomiedzy kolami ,tarcha hamulcowa a piasta nie ma rdzy,
3 czy po przejechaniu 30 ++ km ciagle jest bicie (opony szczegulnie Pirelli
   powstaje plaska opona od parkowania ustepuje po przejezdzie 20-30km)
 4 wazne jest dokrecenie kol   101.5-105.5 Nm dokrecac na gwiazde
5  moga bys zle amortyzatory ,zawieszenie

kuba:
   Dziękuję bardzo za pomoc. Myślę że jakoś sobie poradzę, będę walczył:) Jeszcze jedna prośba, gdyby ktoś wiedział jaki ma być rozstaw śrub w S-Type z 2000 roku, niech się podzieli tą wiedzą:) I jak dobiera się szerokość felgi do szerokości opony. Z góry dziękuję za pomoc. Dziękuję też za już okazane wsparcie:)

tibi:
S-Type i X-Type: 5x108

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej