Autor Wątek: Opona zapasowa  (Przeczytany 2010 razy)

Offline Vovapl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Opona zapasowa
« dnia: Styczeń 05, 2014, 21:59:10 pm »
Jakiś pech mnie ostatnio prześladuje :( Wczoraj wyjeżdżałem za wschodnią granicę i w drodzę zapalił mi się check :-zly wszystko niby normalnie chodziło, a w sobotnią noc raczej brak możliwości diagnostyki więc musiałem kontynuować jazde :-trudno Jak wiadomo nieszczęścia chodzą parami i po przejechaniu granicy złapałem kapcia :-cry oczywiście założona dojazdówka, a że tutaj są święta nie mam możliwości zakupu ani naprawy opon, pytanie brzmi ile km mogę zrobić z takim kołem by nie rozwalić napędu, czy najlepiej czekać te kilka dni i nie ryzykować powrotu do Polski z różnymi opanami.... Co najciekawsze check po wymianie opony zgasł :-gwizd pewnie zbieg okoliczności :-trudno

robek1965

  • Gość
Odp: Opona zapasowa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2014, 09:06:50 am »
Pewnie większość dojazdówek posiada informację, że można na nich przejechać 80 km z prędkością nie większą niż 80 km/h. W przypadku Twojej dojazdówki jest pewnie podobnie, przy czym są to raczej dane minimum. Myslę jednak, że nic się nie powinno stać, jeżeli zrobiłbyś na dojazdówce nawet i 1000 km, zalecałbym jednak w takim przypadku raczej nie przeginanie z prędkością, tzn. lepiej, żebyś jechał wówczas wolniej niż te zalecane 80 km/h.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Opona zapasowa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:53:53 am »
Dojazdowka jak sama nazwa mowi sluzy do dojechania do najblizszego warsztatu celem wymiany kola. Przekraczac nie mozna 80 km/h z uwagi na konstrukcje opony i brak standardowych wzmocnien kordu i osnowy. Jezeli opona dojazdowa jest tej samej srednicy, a byc powinna to nic nie powinno stac sie napedowi.

Offline Vovapl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Opona zapasowa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2014, 13:31:29 pm »
Dzięki za odpowiedzi :-thank Niestety dojazdówke oryginalną miałem inną :( Opony mam 225/45 R17 a dojazdówka 125/85 R16 :-boks Czyli jak rozumiem najlepiej nie ryzykować napędem i czekać....

ghrh

  • Gość
Odp: Opona zapasowa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2014, 13:42:10 pm »
http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Opony średnicę mają dość zbliżoną (+-2,5%), więc tragedii być nie powinno. Unikaj jednak dłuższej jazdy, bo obciążysz mocno układy różnicowe, a tego za wiele nie chcesz...