Autor Wątek: Debiut F-TYPE Coupe w Los Angeles  (Przeczytany 7390 razy)

micky

  • Gość
Debiut F-TYPE Coupe w Los Angeles
« dnia: Listopad 20, 2013, 10:29:44 am »
I już po. Debiutant jest najbardziej dynamicznym autem z całej gamy modelowej Jaguara: F-Type Coupe.


Wykonany w całości z aluminium F-Type Coupe jest urzeczywistnieniem koncepcyjnego C-X16, a zarazem dopełnieniem sportowej gamy modeli F-Type Convertible. Nowemu Jaguarowi ciężko jest zarzucić cokolwiek pod względem stylistycznym, auto prezentuje się po prostu genialnie. Pozostaje jednak jedno pytanie: dlaczego tak późno? Patrząc na zdjęcia nowego F-Type’a nietrudno stwierdzić, że nie różni się tak bardzo od konceptu C-X16, na bazie którego zbudowano odmianę kabriolet. Zwlekanie z premierą wersji coupé zdaje się zatem nieco bezsensowne.

Patrząc na pierwsze komentarze do zdjęć nietrudno zgadnąć dlaczego Jaguar zdecydował się na takie posunięcie. Odmiana zamknięta zdaniem wielu osób jest po prostu ładniejsza od kabrioletu dlatego niewykluczone, że chcąc zarobić nieco na odkrytej odmianie Jaguar zdecydował się ją zaprezentować jako pierwszą. Poza wyglądem ciekawie sprawy wyglądają również pod maską.







Jeżeli wierzyć pierwszym informacjom brytyjski sportowiec może być dostępny nawet w pięciu wariantach silnikowych. Gama jednostek zostanie przejęta z odmiany kabriolet i uzupełniona o dwie jednostki napędowe:

2,0 R4 turbo, 240 KM, 340 Nm
3,0 V6 kompresor, 340 KM, 450 Nm
3,0 V6 kompresor, 380 KM, 460 Nm
5,0 V8 kompresor, 495 KM, 642 Nm
5,0 V8 kompresor, 550 KM, 660 Nm

Patrząc na gamę silnikową ciężko oprzeć się wrażeniu, że Jaguar próbuje złapać kilka srok za ogon. Wydaje mi się, że Jaguar F-Type coupé może stać się brakującym ogniwem pomiędzy bardziej sportowym Porsche 911 a wygodnym i bardziej ekskluzywnym Astonem Martinem Vantage. Oferując wiele odmian silnikowych i wyposażeniowych producent pozwala klientom dokonać wyboru pomiędzy sportem a wygodą.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2013, 13:54:04 pm wysłana przez Choina »

Grodzisk

  • Gość
Odp: Debiut F-TYPE Coupe w Los Angeles
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2013, 10:38:24 am »
Jest rewelacyjny, ten zgarbiony tył Coupe bardziej mi się podoba niż Roadster :-super

sebol1975

  • Gość
Odp: Debiut F-TYPE Coupe w Los Angeles
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2013, 12:00:52 pm »
Cabrio było ładne, ale coupe jest jeszcze ładniejsze :-K.

Kabrio nadal jest ładne, ale fakt F-Type Coupe przypomina E-Type-a, majstersztyk.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Debiut F-TYPE Coupe w Los Angeles
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2013, 22:09:15 pm »
Miałem styczność z F-typem, ale cabrio szczerze to ten coupe, bardziej mi się podoba, jak będę starszym Panem to sobie takiego sprawię na gwiazdkę  :)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

eRBe

  • Gość
Odp: Debiut F-TYPE Coupe w Los Angeles
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2013, 01:47:49 am »
Świetnie im to wyszło :) Generalnie samochód zachwyca, bardzo podoba mi się ten zgarbiony tył a`la Porsche. I rzeczywiście można odnaleźć w nim cząstkę E-Type`a :-super

Kulikowski

  • Gość
Odp: Debiut F-TYPE Coupe w Los Angeles
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2013, 23:31:08 pm »
Myślałem, że już bardziej kociej mordy, bardziej przysadzistego tyłeczka i bardziej smakowitej linii bocznej od obecnego XK nie da się zrobić. Ale się udało. Niesamowity!

aleksandra

  • Gość
Odp: Debiut F-TYPE Coupe w Los Angeles
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2013, 23:35:57 pm »
Nowa generacja XK urośnie i skieruje się w stronę Astona DB9 i Benleya Continentala.

Jag Daniels

  • Gość
Odp: Debiut F-TYPE Coupe w Los Angeles
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2013, 13:12:17 pm »
F-Type vs Porsche wgl Autocar:


idek

  • Gość
Odp: Debiut F-TYPE Coupe w Los Angeles
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2013, 23:14:01 pm »
Reklama na ścianie fabryki ;D