Autor Wątek: 3.0 v6 kilka problemów  (Przeczytany 1754 razy)

francek

  • Gość
3.0 v6 kilka problemów
« dnia: Grudzień 03, 2013, 17:37:42 pm »
Cześć może na samym początku się ładnie przywitam  :)
Jak chyba większość ja również zostałem szczęśliwym posiadaczem Jaga 3.0 v6 2000r automat .Mam go ponad miesiąc. Ja rozumiem że jest tutaj opcja szukania na forum itp itd ale jest to pierwsze miejsce gdzie tak ciężko znaleźć potrzebne mi informacje a podobno tutaj po kilka/kilkanaście razy już takie tematy były poruszane.

Do rzeczy:

1) Elektrozawór :)    Panowie chciałem się tylko upewnić czy to na pewno on. Lewa strona w ogóle nie grzeje prawa natomiast kiedy jest ogrzewanie na maxa to na wolnych obrotach ledwo co ale z zwiększonymi obrotami temperatura rośnie tylko z prawej strony. Klimatyzacja nie chłodzi. Nie mam pojęcia czy nie ma gazu czy to wina tego zaworu. Jeżeli to jego wina to gdzie można takowy nabyć? W sklepach raczej nie dostępny tylko serwis?

2) Olej w skrzyni. Też mam problem z tym. Wiem że do mojego auta to chyba MERCON V XT-5-QM czy jakoś tak. Są jakieś zamienniki? Można łopatologicznie podać dla mnie i ile jego kupić ahh i gdzie :)

3) Serwo mam problem z hamulcem a właściwie z jego skutecznością z samego rana pierwsze hamowanie to jest tragedia niemal staje na heblu :) Później już jest lepiej ale mnie to nie zadowala. Mechanik który oglądał auto mówi że wszystkie szlauchy są ok, wszystko jest ok tylko przy włączonym silniku kiedy wciskam pedał hamulca jest takie ciche syczenie od strony serwa. Diagnoza podobno rozszczelnione. Inne/nowe załatwi sprawę z twardym mało skutecznym hamulcem? Hamulec po prostu jest bardzo twardy i auto słabo hamuje. Układ jest odpowietrzony, z dwa tygodnie temu wymienione wszystkie klocki ale problem był już wcześniej.

To chyba na tyle, jak coś mi się przypomni to editne :)

Jeszcze raz przepraszam i oczekuje cierpliwości z góry dziękuje i przepraszam.

misiekdm

  • Gość
Odp: 3.0 v6 kilka problemów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2013, 21:45:19 pm »
Z ogrzewaniem miałem podobny problem z tym, że mi wtedy waliło klimą ile fabryka dała, w moim wypadku powodem braku ogrzewania była zapchana nagrzewnica - trzeba było kupić nową (paskudna sprawa, demontaż całej deski rozdzielczej w s-typie nie należy do najprzyjemniejszych), z tego co wyczytałem bo teraz znowuż mam problem z klimą która nie chłodzi to powodem może być: zawór rozprężny nagrzewnicy, któryś z czujników ( 3 w kabinie - 1 w nogach, jeden pod stacyjką - ten plastikowy grill - i jeden pod schowkiem, czujnik temperatury zewnętrznej - zobacz czy wskazuje właściwą - jak nie to do wymiany ASO Ford 36zł kosztuje, znajduje sie za tą "płetwą" w zderzaku pod rejestracją) lub czujnik przy nagrzewnicy - taki biały patyczek, problemem też często bywają zacięte klapy nagrzewnicy, sam panel klimatronika, wentylator od klimy, sprężarka klimy - w zasadzie to są rzeczy które musisz sprawdzić :P i z tego co wyczytałem to w 90% przypadków winowajcą jest legendarny już w tym samochodzie elektrozawór dostępny w ASO ( z moich orientacji cenowych od 460zł do 800zł z groszami - nie wiem czemu taka rozbieżność ). Ostatecznie może to być bezpiecznik w box'ie znajdującym się pod maską. W moim wypadku chyba to jest elektrozawór - z tego co sie orientowałem po Krakowie - nie da się tego zregenerować, można kombinować z dorabianiem i wymianą tych oringów które są zwykle winowajcą zepsucia sie elektrozaworu.