Autor Wątek: Wymiana silnika 4,2 V8 na 3,0 V6 ???  (Przeczytany 1801 razy)

termit_tm

  • Gość
Wymiana silnika 4,2 V8 na 3,0 V6 ???
« dnia: Styczeń 17, 2014, 18:01:58 pm »
Okazało się że silnik w moim aucie wyzionął ducha. W przyszłym tygodniu dokonam dokładnej sekcji zwłok ale jest metaliczny bardzo głośny stukot takie "kle kle" co ciekawe momentami jest cicho, na wolnych obrotach słychać to z częstotliwością około 1"kle"/s przy zwiększaniu obrotów częstotliwość też się zwiększa. Dźwięk ten dochodzi raczej bardziej ze środka silnika niż dołu dlatego mechanik stawia na tuleje na którymś tłoku jednak jest też podejrzenie że wał również wydaje jakieś dziwne dźwięki więc szykuję się raczej na wymianę silnika.

Silnik 4,2 300KM jest bardzo ciężko zdobyć dlatego też pomyślałem nad wymianą na mniejszy silnik np. 3,0 moje auto jest po lifcie 2002 rok i ma 6 biegowy automat. Planowałem zakupić anglika z silnikiem 3,0 czy ktoś jest wstanie powiedzieć mi na jakie komplikację mogę natrafić i z czym może być problem ? czy chłodnice w tych silnikach były inne ? czy wystarczy przełożyć silnik wiązkę silnika i komputer ? czy taka wymiana wiąże się z przełożeniem połowy auta ?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie które mogą mnie uchronić przed niepotrzebnymi problemami ... :-thank

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 4,2 V8 na 3,0 V6 ???
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2014, 18:07:00 pm »
Silnik 4.2 ciężko zdobyć? No co Ty, jest ich sporo. Należy tylko pamiętać aby był to silnik z lat 2002-2005. Późniejsze miały inny osprzęt, komputer itd. Silnik da się wymienić na 3.0 ale wierz mi, że nie warto. Kupa roboty i zostaje smród w historii auta, że nie zgadza się pojemność z tym co wychodzi po vin.

termit_tm

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 4,2 V8 na 3,0 V6 ???
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2014, 18:28:32 pm »
no może troszkę skłamałem że ciężko zdobyć chodziło mi bardziej o to że w cenie silnika 4.2 mam całego anglika z 3.0 za którym przemawia też znacznie mniejsze zużycie paliwa. Szukałem auta z 3.0 ale trafiło się zadbane 4.2 to się skusiłem jednak po głowie cały czas chodzi mi 3.0 dlatego gdybyś mógł to napisz chociaż mniej więcej co bym musiał przełożyć ?

Auto robię raczej dla siebie dlatego nie przejmuję się papierami no i przyznaje że dobrze by było mieć stać takiego Angola jako ewentualne źródło części do swojego auta.

pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

kfta

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 4,2 V8 na 3,0 V6 ???
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2014, 01:21:17 am »
A sprawdzałes hydrauliczne napinacze rozrządu? Objaw wskazuje na wywalone napinacze co w 4.0 i 4.2 zdarzało sie czesto

termit_tm

  • Gość
Odp: Wymiana silnika 4,2 V8 na 3,0 V6 ???
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2014, 12:35:33 pm »
możesz więcej napisać o tych napinaczach ? zdjęliśmy z mechanikiem pokrywę z jednej głowicy i niczego podejrzanego nie zauważyliśmy na co zwrócić uwagę ?