Autor Wątek: Czym was Jaguar pozytywnie zaskoczył? Jakies nowe funkcje ,miłe niespodzianki  (Przeczytany 3572 razy)

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Witam
Jest wątek o wkurzaniu, więc może  trzeba się odstresowac i  napisać o pozytywnych aspektach użytkowania, o których nawet nie wiedzieliśmy kupując  kota.
W moim przypadku jest kilka  miłych niespodzianek :
- przekrecenie  kluczyka  przy pracującym silniku nie włącza rozrusznika - zdarzyło mi sie  ze  dwa  razy myslec ze  silnik nie chodzi i przekrecilem stacyjke. Na szczecie  sprytny kotek nie zafundował mi zgrzytu :)

- gdy chodzą przednie wycieraczki ,włączenie wstecznego biegu uruchamia  tylny wycierak (Estate)
- regulacja  UK-EUR swiateł blaszkami - musze  zajrzec jeszcze ,ale wyczytalem ze  jest. A ja  głupi juz dwa razy kupowalem specjalne  naklejki po 7 funtów..
- dostep do bagażnika  przez  podniesienie wyłącznie szyby zamiast calej klapy - miły i genialny dodatek do estate

bialy

  • Gość
Odp: Czym was Jaguar pozytywnie zaskoczył? Jakies nowe funkcje ,miłe niespodzianki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2013, 12:13:25 pm »
- gdy chodzą przednie wycieraczki ,włączenie wstecznego biegu uruchamia  tylny wycierak (Estate)
- regulacja  UK-EUR swiateł blaszkami - musze  zajrzec jeszcze ,ale wyczytalem ze  jest. A ja  głupi juz dwa razy kupowalem specjalne  naklejki po 7 funtów..
Punkt pierwszy, to zasługa akurat Forda :) Ta opcja jest również w np. Focusach.
Punkt drugi - sprawdź dokładnie, ale ta regulacja jest raczej UK-US a nie EUR.
Możesz przełączyć lampę żeby świeciła w zasadzie poziomo (symetrycznie). Raczej świeci bardziej na UK. Nie zauważyłem żeby się dało ją przełączyć na ruch prawostronny, żeby świeciła asymetrycznie.

goory

  • Gość
Odp: Czym was Jaguar pozytywnie zaskoczył? Jakies nowe funkcje ,miłe niespodzianki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2013, 15:33:11 pm »
Podobnie jak w przypadku negatywnych spostrzeżeń, tak i te pozytywne zależą od tego czym się wcześniej głównie jeździło.

w moim przypadku do zaskakujących pozytywów w X-type zaliczyłbym:
- automatyczne odłączenie poduszki pasażera jeśli jego waga jest zbyt niska,
- bardzo żwawy start w automacie (na pierwszych kilku metrach auto jest znacznie żwawsze od chociażby Porsche Cayenne 3,2),
- gentelmański (rzekłbym) wskaźnik niezapiętych pasów - po kilku sekundach przeprasza i się wyłącza nawet jeśli okazał się nieskuteczny.


pozdrawiam
goory





Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Czym was Jaguar pozytywnie zaskoczył? Jakies nowe funkcje ,miłe niespodzianki
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2013, 18:00:38 pm »
Tak swoją drogą nie jestem jeszcze  do konca  pewien, ale  przy manualnej skrzyni biegów, kiedy naprawde  mocno przyspieszamy na 1 lub 2 biegu  i wcisniemy sprzegło komputer podtrzymuje  przez sekunde  lub dwie  wysokie  obroty - cos  na zasadzie miedzygazu.
Pare razy juz  to zaobserwowalem jak dalem w cylindry prawie do odciecia zapłonu  - mam nadzieje ze  to funkcja  a  nie awaria :)

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Czym was Jaguar pozytywnie zaskoczył? Jakies nowe funkcje ,miłe niespodzianki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2013, 18:59:48 pm »

- gentelmański (rzekłbym) wskaźnik niezapiętych pasów - po kilku sekundach przeprasza i się wyłącza nawet jeśli okazał się nieskuteczny.



Który ty masz rok, bo ja mam tylko kontrolkę niezapiętych pasów...
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

goory

  • Gość
Odp: Czym was Jaguar pozytywnie zaskoczył? Jakies nowe funkcje ,miłe niespodzianki
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2013, 23:24:27 pm »

- gentelmański (rzekłbym) wskaźnik niezapiętych pasów - po kilku sekundach przeprasza i się wyłącza nawet jeśli okazał się nieskuteczny.



Który ty masz rok, bo ja mam tylko kontrolkę niezapiętych pasów...

2004.
Ale to ja właśnie dyskretną kontrolkę mam na myśli, która gaśnie po jakimś czasie.
Nic nie wyje bez końca....


pozdro
goory

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Czym was Jaguar pozytywnie zaskoczył? Jakies nowe funkcje ,miłe niespodzianki
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2013, 00:28:45 am »
U mnie nie gaśnie... :/
Ale w sumie mi to nie przeszkadza... :D
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

discus9

  • Gość
Odp: Czym was Jaguar pozytywnie zaskoczył? Jakies nowe funkcje ,miłe niespodzianki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2013, 16:54:38 pm »
Odprowadzanie światłami a potem same się wyłączają.