Autor Wątek: układ chłodzenia  (Przeczytany 2740 razy)

kamil25

  • Gość
układ chłodzenia
« dnia: Maj 22, 2013, 20:36:23 pm »
witam wszystkich od dwóch lat jestem posiadaczek kociaka miałem małe malutkie problemy techniczne,ale teraz jest poważniejszy zatem sprawa wygląda tak. skazńik temperatury wody pokazuje po środku czyli jakieś 85 do 90 stopni przypuszczam,ale po zagrzaniu ukazuje się pomarańczowa kontrolka a po paru mignięciach pokazuje się czerwona i auto wchodzi w tryb awaryjny.przypuszczam aby się nie przegrzał silnik po krótkim postoju temperatura opadnie i znowu można jechać tak max do 20km,zatem co to morze być termostat czy czujnik temperatury dodam pod zdiagnozowaniu komputerem nie pokazuje błędu.i jeszcze gdzie szukać termostat i czujnik temperatury w tym modelu auta.

Jag the ripper

  • Gość
Odp: układ chłodzenia
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2013, 21:13:43 pm »
A stan płynu w normie? Która kontrolka dokładnie się świeci? A i podaj jaki model rocznik silnik.

kamil25

  • Gość
Odp: układ chłodzenia
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2013, 21:32:04 pm »
model 2000rok s-type 3.0 benzyna płyn w normie nic nie ubywa nie przybywa pomarańczowa z lewej co tez pokazuje rezerwę paliwa a po paru mignięciach z prawej czerwona i max 1000 obrotów ale co ciekawe skaznik pokazuje w normie temperaturę a jak podpięty pod waga to temperatura skacze do 100 i tryb awaryjny i nie jedzie.i z tego co zauważyłem wiatrak jak by się nie włanczał tylko tak po mału sie kreci.dodam  wyskoczył napis "noodloop motor"
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2013, 21:50:58 pm wysłana przez kamil25 »

Masta_86

  • Gość
Odp: układ chłodzenia
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2013, 00:34:58 am »
Mam ten sam problem w s-typie z 2007roku - dieslu... po troche mocniejszej wędrówce (ale tylko po mieście) temperatura podnosi sie do maxa... nawet jak na postoju mam wskaźnik na temperatury wody na 3/4 to po chwili włącza się lampka... co dziwne na trasie nawet przy ostrej jeździe znika... nie mam pojęcia co to może być...
dodam że samoch od mam od 1,5 miesiąca - wysztkie oleje, filtry (nawet rozrząd) wymieniłem... i nic problem jak był tak jest..

Prośba o info jak ustalisz co było u Ciebie nie tak i czy objawy masz podobne... aha - klima mi nie działa w mieście - tylko na trasie ...

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: układ chłodzenia
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2013, 12:37:11 pm »
kolego Masta_86 objawy jakie opisałeś przypominają mi usterkę jaka wystąpiła u mnie w Peugeot którego kiedyś posiadałem... a mianowicie podchodzenie bardzo wysoko temp. cieczy chłodzącej silnika i oleju w ruchu miejskim w gorące dni, na trasie żadnego problemu nie było nawet przy ostrzejszej jeździe... za usterkę odpowiedzialny był jakiś tranzystorek, który się spalił i nie załączał ,,II biegu" wentylatora, tylko chodził cały czas na ,,I biegu" i bez podmuchu powietrza podczas jazdy nie dawał rady odpowiednio chłodzić...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

kamil25

  • Gość
Odp: układ chłodzenia
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2013, 20:29:52 pm »
 ;D temat  zamknięty wina była uszczelka pod głowica jedna,wymieniłem i kociak mroczy jak marzenie.tylko teraz pojawił się następny ale mam nadzieje ze mały,zatem problem wygląda tak płyn w normie odpowietrzony jest ale dmucha zimne powietrze ale jak pochodzi dłużnej na wolnych to zaczyna grzać tak jak powinno ktos się spotkał z czym takim????pozdrawiam