Autor Wątek: XJR Sport - pare problemow z elektryka  (Przeczytany 4930 razy)

tomek1212

  • Gość
Odp: XJR Sport - pare problemow z elektryka
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2013, 14:41:04 pm »
Przekaźniki w BMW mają inaczej wyprowadzone piny.

Zrób porządek z tymi bezpiecznikami tak żeby nie świecił się ten piorun, jak to nie pomoże to musisz wyjąć przełącznik główny do świateł pozycyjnych i mijania. Jak go rozbierzesz to zrozumiesz dlaczego proponuje Ci go zdemontować i dobrze posprawdzać.

marekp

  • Gość
Odp: XJR Sport - pare problemow z elektryka
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2013, 23:08:11 pm »
Dziekuje. Jutro sprobuje cos zrobic. W nocy nie ma jak specjalnie. A teraz ciagle noc.

MarekP

marekp

  • Gość
Odp: XJR Sport - pare problemow z elektryka
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 18, 2013, 10:19:04 am »
Sprawdzilem 3 razy wszystkie bezpieczniki o ktorych wiem. Skrzynka na prawym slupku. Skrzynka na lewym. Skrzynka w podlokietniku. Albo zle sprawdzam albo one sa ok. Mam probnik (specjalnie kupilem bo miernikiem nie jest wygodnie). Czyli teraz juz bede musial zaczac grzebac albo poprosic elektryka zeby za mnie pogrzebal  :( . Znalazlem cos co mnie zanipokoilo. W skrzynce bezpiecznikow po lewej stronie jest jakis kabel do niczego nie podlaczony. Wyglada jakby go ktos obcial. W sumie wszystko dziala poza przeciwmgielnymi i dlugimi na stale. Moim zdaniem bezpieczniki sa ok. Nie mam schematu niestety a to albo ja albo elektryk powinni to sprawdzic. Dziekuje wszystkim za pomoc!

MarekP

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: XJR Sport - pare problemow z elektryka
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 29, 2013, 23:03:34 pm »
Te skrzynki bezpiecznikow, sa lutowane na płytkach drukowanych, i sa to dwie  plytki polutowane jedna na drugiej, czesto robia sie tam zimne luty niestety. Pol biedy jesli zimny lut zrobi sie na zewnetrznej warstwie, starczy przelutowac, ale jesli na wewnetrznej to kibel, bo cienko widze rozlutowanie calego tego ustrojstwa, jest to wykonalne ale raczej teoretycznie:) (Tak to wyglada w roczniku 93)
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2013, 23:11:15 pm wysłana przez sebek1111 »

ribu

  • Gość
Odp: XJR Sport - pare problemow z elektryka
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 30, 2013, 22:38:58 pm »
Niestety muszę potwierdzić to co powiedział "sebek1111". Skrzynka bezpieczników to taka "angielska puszka pandory", jak otworzysz to sam nie wiesz co z tym zrobić. Sam straciłem 3 wieczory w walce z blowerem zanim doszedłem że przyczyną był zimny lut w skrzynce. Niektórzy po prostu rozcinają te dwie płyty i potem ponownie lutują przecięte piny. Tak czy inaczej trzeba to zrobić bo to tykająca bomba a z używek nie wiadomo co się trafi - na 90 % to samo...No chyba że to przypadłość tylko roczników 93/94 ? Przy takich zimnych lutach to dzieją się naprawdę kosmiczne i niewytłumaczalne rzeczy...