Autor Wątek: Jakie żarówki do podświetlenia deski rozdzielczej (prędokościomierza, itp.)  (Przeczytany 2132 razy)

Offline plins

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Szanowni Forumowicze!
Czy wiecie, jakie żarówki (tj. symbol, kolor) stosowane są do podświetlenia deski rozdzielczej (tj. prędkościomierza, obrotomierza, itd.) w S-type. Nie wiem, czy ma to znaczenie, ale jest to model deski z "zegarami" w okrągłych metalowych ramkach i licznikiem prędkościomierza w km/h. Na zagranicznych forach znalazłem informację, że są to żarówki #74, ale nie wiem jak to się ma do oznaczeń typu R5 T5 występujących u nas.
Wydaje mi się, że w moim kocie nie wszystkie świecą a chciałbym je mieć w garści zanim zacznę rozbierać deskę.
S-type 3.0 v6, 2007 r.

Intruz

  • Gość
Odp: Jakie żarówki do podświetlenia deski rozdzielczej (prędokościomierza, itp.)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2014, 17:58:48 pm »
podłączę się - czy panel na suficie powinien mieć podświetlone przyciski? Czy da się naprawić podświetlenie przycisku temp. na klimatroniku?

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Jakie żarówki do podświetlenia deski rozdzielczej (prędokościomierza, itp.)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2014, 23:04:11 pm »
Wszystko się da.
Są male żaróweczki, kupuje się je w zwykłym elektoniku, ale bez oprawek. mają tylko wąsy, które wkładasz w obudowę wyjmując przedtem starą żarówkę. Są to najmniejsze żaróweczki wolframowe i są albo malowane albo z nakładką silikonową w kolorze zielonym. Górne przyciski nie są podświetlane.Włączają się tylko kontrolki czerwone na guzikach
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline plins

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Jakie żarówki do podświetlenia deski rozdzielczej (prędokościomierza, itp.)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2017, 21:00:29 pm »
Może się komuś przyda - w zegarach "nowego typu", tj. okrągłych z aluminiowymi obwódkami, nie ma żadnych żarówek, które można by wymienić "od tyłu konsoli". Podświetlenie załatwiane jest przez diody SMD przylutowane do płytki z elektroniką od przodu konsoli (od strony zegarów). Żeby się do nich dostać trzeba zdjąć wskazówki zegarów z osi silników krokowych, używając dość dużej siły, ale nie wiem, czy domowym sposobem można te diody wymienić (u mnie wszystkie działały więc nie drążyłem tematu).
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2017, 21:07:26 pm wysłana przez plins »
S-type 3.0 v6, 2007 r.

Offline MarcinKrk

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Jakie żarówki do podświetlenia deski rozdzielczej (prędokościomierza, itp.)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2017, 09:24:56 am »
co do guzików w podsufitce są podświetlane , guziki od lampek są podświetlane diodami smd trochę zabawy jest , guzik od szyberdachu też powinien być podświetlony przynajmniej na płytce są wlutowane dwie diody pod guzikiem, u mnie one nie działają nie wiem czemu ale robię obejście zasilania z guzików od lampki, właśnie mam cały panel rozłożony jak chcesz to pisz na priv to mogę ci jakieś foto wysłać