Autor Wątek: Hamulec postojowy EPB (DZIWNY PROBLEM)  (Przeczytany 1752 razy)

1984007

  • Gość
Hamulec postojowy EPB (DZIWNY PROBLEM)
« dnia: Listopad 11, 2013, 17:56:34 pm »
Po uruchomieniu silnika wyświetliło mi ' APPLY PARKBREAK'  zapaliła się pomarańczowa lampka i miga czerwony napis BREAK wciskam przycisk zwalniający hamulec postojowy a on nie reaguje.
Na brytyjskim forum znalazłem informacje iż czasem wystarczy go 'skalibrować' poprzez wciśnięcie pedału hamulca na kilka sekund, wiec wciskam pedał hamulca i nagle wszystko działa lecz po chwili wyskakuje mi napis PARKBREAK FAULT i znów miga na czerwono BREAK
Po przejechaniu zaledwie dwóch kilometrów zatrzymałem się na parkingu pod marketem wciskam przycisk hamulca postojowego i nagle wszystkie komunikaty znikają a w samochodzie wszystko działa jak należy... gaszę samochód, zapalam, sprawdzam działa... powtarzam czynność kilkakrotnie i wszystko ok po zrobieniu zakupów czyli niespełna dwóch godzinach (z żoną) wracam na parking i sytuacja się powtarza... dojechałem do domu i wszystko ok... dziś kolejny dzień i ta sama sytuacja... nie wiem co z tym zrobić może coś się zapiekło może klocki sie konczą może akumulator szlag trafia albo alternator i nie ma wystarczającego napięcia???
POMOCYYYYYYYYY
 

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Hamulec postojowy EPB (DZIWNY PROBLEM)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2013, 18:01:11 pm »
Miałem coś takiego tylko raz i winą był słaby akumulator. Kalibracja polega na wciśnięciu hamulca nożnego i w tym samym momencie "zaciągnięciu" postojowego.