Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

XJ-40 różnice między rocznikami, oraz wersjami na USA i Europę

<< < (2/6) > >>

so³tys:
założyłem temat bo usłyszałem że jaguary na rynek amerykański były mocno ograniczone, silnik miał płaskie tłoki i zamiast tych 222-226KM jest około 190koni

Właśnie kupiłem wersję usa subiektywnie jeździłem kilkoma xj40 wersja europa i usa i różnicy w mocy nie czułem ale coś może być na rzeczy bo w dowodzie mam 132 kW czyli jakieś 185 km (nie wiem czy to omyłkowo wpisane dane od silnika 3,6 czy prawda)  ale powtarzam jeździłem tą i tą wersją obie w automacie różnicy nie czułem.
W XJ 40 szału z przyspieszeniem nie ma, spodziewałem się wiecej po tym aucie ale to przecież początek lat dziewięćdziesiątych a i ja jestem troszkę skrzywiony bo na co dzień jeźdzę dosyć mocnym autem.

Michal_sk8:
dzięki za odpowiedź ja jeździłem tylko dwoma xj40 ale z silnikiem 3.2 też nie mam jak spojrzeć łaskawszym okiem na osiągi bo na co dzień mam prawie 300 konne V8 bmw ale podoba mi się po prostu ten jaguar i chce jako drugie auto , w programie gdy podawali parametry auta ma 226KM oraz 377 Nm jest to rok 1991 może do jakiegoś roku były inne silniki w zależności na kraj tak jak z felgami metrycznymi bo po 1991 były już normalne rozmiary

jeździłeś 4 litrową wersją usa oraz europa czy tylko 3.6? może to nie każdy silnik tak miał? może jedynym sposobem będzie udanie się na hamownie ?

miałem niedawno bmw wersje usa osiągi miał takie samo jak europejskie i w dokumentach też było po tyle samo koni

chciał bym wiedzieć bo auto jest w miarę przyzwoite, i chciał bym je kupić ale dopiero po zimie

Przemko:
wersja sovereign ma kwadratowe światła i wiadomo że wersji usa są montowane inne światła jak na europę co z czego wynika w wersja usa nie ma chromowanych Wstawek miedz grilem (nerkami)a przednimi lampami

katar83:
Wersja US jesli chodzi o silnik jest slabsza z uwagi na EGR i katalizatory. W Polsce mozna sie tego pozbyc :)

Michal_sk8:
katalizatory nie były w każdej wersji czy to europa czy usa? hmm to dziwne że aż o 30 koni obniżają moc te urządzenia bo one na celu mają to aby auto mieściło się w jakiejś normie spalin to może i coś obniża ale żeby aż tyle? a sam silnik i te tłoki są inne czy nie?

można będzie wierzyć temu co jest wpisane  w dowodzie czy parametry faktycznie mogą się różnić od tego co będzie pod maską ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej