Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

XJ-40 różnice między rocznikami, oraz wersjami na USA i Europę

(1/6) > >>

Michal_sk8:
Witam
chciał bym się przywitać jestem nowy na forum, jest to mój pierwszy post tutaj, dotychczas tylko czytałem

zamierzam kupić jaguara XJ-40 mam na oku model z 1991r z 4 litrowym silnikiem ,samochód był wypuszczony na rynek Amerykański, przeczytałem sporo tematów i jako tako wiem co i jak jeździłem trzema egzemplarzami, które oglądałem ale wszystkie z silnikiem 3,2

to co mnie najbardziej interesuje to:

1 różnice w wersji na rynek USA
2 kiedy i co dokładnie w jakim roku było zmieniane, modyfikowane lub zastępowane czymś innym

myślę,że dobrze jak wszystko było by w jednym temacie opisane, co w danym roku uległo zmianie, które roczniki miały jakie wady itp, w różnych tematach są poruszane różne zagadnienia a tu chciał bym wszystko złożyć w całość


pozdrawiam Michał

romek:
Początkowo do napędu użyto silników R6 2.9 i 3.6 o pojemnościach 2919 ccm i 3590 ccm. W 1990 r. zastąpiły je silniki 3.2 i 4.0 o pojemnościach 3239 ccm i 3980 ccm. Wersję dwunastocylindrową zaprezentowano na rok przed planowaną modyfikacją. W 1992 roku pojawił się XJ12 z nowym silnikiem V12 6.0l o pojemności 5993 cm³ i mocy 302 KM. Wersja amerykańska różnią się pod względem sterowników silnikowych oraz elektryką (świateł). Na rynek amerykańskim topowa wersja "Daimler" nazywał się "Van den Plas".

ribu:
A to co widać na pierwszy rzut oka w wersji USA, to zjeżdżające przednie pasy ;)

Przemko:
wersja usa ma inne przednie lampy są szersze  w miejscu  kierunkowskazow na blotnikach jest logo jaguara
 inna jest konstrukcja
zderzaków, które wyposażone są w mocowania
absorbujące energię uderzenia
posiada również pompe powietrza AIR (Air
Injection Reactor Pump) oraz zawór EGR
(Exhaust Gas Recirculation Valve)
licznik przebiegu jest w milach
automatyczne pasy
 komputer pokładowy wyświetla wszystkie kody
błędu

Michal_sk8:
dzięki za odpowiedzi, te ostatnie już bardziej szczegółowe, o szerszych światłach nie wiedziałem i zastanawia mnie jak mają być szersze skoro są okrągłe?

najbardziej chciał bym się dowiedzieć czy silnik jest inny?

mam na oku tego jaguara który był prezentowany w zakupie kontrolowanym, wszystko było by ok gdyby nie była to wersja usa... założyłem temat bo usłyszałem że jaguary na rynek amerykański były mocno ograniczone, silnik miał płaskie tłoki i zamiast tych 222-226KM jest około 190koni

takie inne pozostałe różnice o wersji usa/europa znam tak samo rocznikowe różnice również,bardzo dużo czytałem nie tylko na polskich stronach oraz korespondowałem z takim guru od jaguarów, ale myślałem że może napisze ktoś coś czego nie wiedziałem

chce wiedzieć bo po zimie chce kupić jaguara XJ40 najporządniejszego jakiego się tylko da i się nim cieszyć, te pasy automatyczne są fajne, kolor tapicerki też mi się bardzo podoba w tym egzemplarzu z TVN tylko nie chciał bym aby mój 4 litrowy silnik miał 30 koni mniej i w dodatku inne części

pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej