Autor Wątek: X308 - dyferencjał puszcza olej  (Przeczytany 1942 razy)

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
X308 - dyferencjał puszcza olej
« dnia: Sierpień 08, 2013, 12:23:29 pm »
Koledzy, podczas ostatniej wizyty na podnośniku zauważyłem ślady oleju, okazało się że olej pochodzi z dyferencjału, i puszcza w miejscu wejścia wału napędowego, po rozmowie z mechanikiem i poszperaniu w necie wychodzi na to że będę potrzebował :

Zestaw naprawczy flanszy dyferencjału JLM20602

nie jest to najtańsza pozycja, więc może ktoś zna jakiś patent na bardziej ekonomiczne załatwienie tego problemu ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: X308 - dyferencjał puszcza olej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2013, 13:48:22 pm »
Tak jest rozwiązanie. Kupić używany.  :-V
Choć to tylko przenosi w czasie zajęcie się naprawą na poważnie. Kiedyś liczyłem ogólny koszt regeneracji tylnego mostu i jest to kwota powyżej 2500zł  :-boks
Nie wiem być może powinieneś oddać do jakiejś firmy która zajmuje się regeneracją..
W sieci znalazłem nowy za 1800 dolarów..  :-boks
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - dyferencjał puszcza olej
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2013, 16:09:56 pm »
   Też myślałem o używanym, ale zakup z transportem pluz przekładka swoje też kosztuje i nie wiadomo jak długo będzie działał bez problemu.

W tym momencie zakup zestawu plus robocizna wycenił mi mechanik na jakieś 1500 zł.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Tom

  • Gość
Odp: X308 - dyferencjał puszcza olej
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2013, 18:20:29 pm »
Zawsze powtarzam, że Jaguar to droga zabawka  - a później wysyp tego na polskich aukcjach, chyba, ze ktoś uczciwie mówi że 90% to zamienniki i regeneracja.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: X308 - dyferencjał puszcza olej
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:57:55 pm »
to trochę  :-off ale Jaguar wcale nie jest tak drogi w utrzymaniu.  :-V i nie wiem skąd to przekonanie.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - dyferencjał puszcza olej
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2013, 21:08:58 pm »
pablo21 nie przejmuj się postem Tom bo u niego części tylko z ASO Jaguar, na gaz to tylko kuchenki, traktor jest na ropę itp.

Jednak zrobię tak jak radzą mi w Altamira, nie ma sensu bawić w używki bo jak mawia klasyk " limuzyna pod blokiem musi być "
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: X308 - dyferencjał puszcza olej
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2013, 10:53:44 am »
Chciałbym po raz kolejny poruszyć temat mostu w x308. Czy ktoś z was, zna firmę, która regeneruje dyferencjały i ma doświadczenie w kocich sprawach? Wiem, że Jaguar oferuje regeneracje takich mostów w cenie.. zabójczej. Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia na tym polu?
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8