Autor Wątek: Czujnik ciśnienia klima  (Przeczytany 2007 razy)

Kornel

  • Gość
Czujnik ciśnienia klima
« dnia: Czerwiec 13, 2014, 15:02:06 pm »
Czy ktoś z Was orientuje się jaką charakterystykę ma czujnik ciśnienia, ten który znajduje się na sprężarce klimatyzacji? Może da się go zastąpić jakimś innym? Niestety ostatnio mi wystrzelił i aktualnie mam po klimie :/

Offline jaras81

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Czujnik ciśnienia klima
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2014, 15:15:51 pm »
poszukaj na e-bayu - powinieneś znaleźć taki czujnik.
Ja w zeszłym roku musiałem kupić czujnik ciśnienia klimy (LMB7657AA) i tam bez problemu znalazłem.
Jaguar XJ40 3.2s '94

tomek1212

  • Gość
Odp: Czujnik ciśnienia klima
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2014, 10:56:38 am »
Chodzi Ci o ten zawór bezpieczeństwa który upuszcza nadmiar ciśnienia gdy przekroczy dany próg ? Podpasujesz bez problemu coś z innego kompresora, wykręć go i podjedź do dobrego zakładu gdzie naprawiają klimatyzacje, na pewno coś znajdą.

Problem w tym że skoro ten zawór się otworzył to musiałeś mieć ciśnienie na HP rzędu 30-35bar, to bardo dużo.
Który masz rocznik samochodu, klima na R12 czy już na R134a ?

Kornel

  • Gość
Odp: Czujnik ciśnienia klima
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2014, 14:22:49 pm »
Samochod jest z roku 90. Sprowadzilem go z Niemiec i podejrzewam ze tam ktos zmienil czynnik poniewaz pod maska ma naklejke z serwisu Jaga ze zmieniono czynnik na R134 w ilosci 1100g. 3 razy dopelnialem uklad i zawsze wszystko dzialalo az  nagle przestalo. Z opisu mechanika u ktorego jest samochod dowiedzialem sie ze jest to czujnik z dwoma przewodami.