Autor Wątek: Jaguar XJR kilka pytan na temat eksploatacji.  (Przeczytany 1693 razy)

bartekt

  • Gość
Jaguar XJR kilka pytan na temat eksploatacji.
« dnia: Październik 17, 2013, 17:08:19 pm »
Witam,

Przymierzam sie do zakupu Jaguara XJR (1999r.) ale mam kilka watpliwosci jesli chodzi o koszty utrzymania, spalanie itp.

Do rzeczy, chcialbym sie dowiedziec jakie jest realne spalanie przy jezdzie po Warszawie? Zdaje sobie sprawe ze 4 litry z kompresorem nie beda palic malo, ale tez nigdzie nie moge sie dowiedziec wiarygodnego info na temat spalania.

Czy ktos molgby tez napisac na co zwrocic uwage przy zakupie, co jest najbardziej kosztowne w ewentualnych naprawach?

GrzesiekWroc

  • Gość
Odp: Jaguar XJR kilka pytan na temat eksploatacji.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2013, 22:20:56 pm »
Jeżeli chodzi o spalanie to u mnie kształtuje się to tak :
Jazda z bardzo delikatnym wciskaniem pedału gazu, miasto 17 litrów, trasa 12 litrów, przy czym lepiej jest szybko rozpędzic auto i utrzymywac jakaś tam prędkość niż powolutku ruszać.
Jazda taka na jaką pozwala moc auta z włączonym trybem sport.....paliwo liczy się na wiadra a nie na litry, a tak na serio w miescie nie wiem bo nie jezdze szybko po miescie , natomiast w trasie tryb sport jest na tyle uzalezniający ze do 25 litrów na 100km potrafi wciągnąć. Przy zakupie zwrócić uwagę na rozrząd , lewą głowicę bo klepie tam na pierwszym cylindrze i skrzynię biegów bo płytki fabrycznie wadliwe były.