Autor Wątek: Silniczki nagrzewnicy, który jaką klape otwiera...?  (Przeczytany 1804 razy)

tomzi88

  • Gość
Silniczki nagrzewnicy, który jaką klape otwiera...?
« dnia: Październik 17, 2013, 21:12:48 pm »
Witam,

Od dłuższego czasu walczę z naprawą grzania w aucie.... Dopatrzyłem się 4 silniczków, które otwierają odpowiednie klapy. (2 po stronie kierowcy i 2 po stronie pasażera) Przypatrując się nim, na razie mogę stwierdzić iż 2 na pewno działają. 1 od obiegu wewnętrznego powietrza, który jest za schowkiem po stronie pasażera i dolny od strony kierowcy, który reguluje klapą gdy przełącza się przyciski na front, nogi/front, nogi. Jeśli ktoś jest w temacie, niech podzieli się informacją, za co odpowiadają górne silniczki od str kierowcy i pasażera, najbardziej by mnie interesował który z tych dwóch reguluje dopływem ciepłego powietrza bo prawdopodobnie właśnie tam tkwi problem, gdyż przycina się, co skutkuje tłoczeniem letniego powietrza przy parametrach ustawionych na max...

Z góry dzięki za podpowiedzi

myslickim

  • Gość
Odp: Silniczki nagrzewnicy, który jaką klape otwiera...?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2013, 22:06:12 pm »
Temperatura raczej sterują elektrozawory umieszczone pod maską, a nie klapki w nagrzewnicy.

tomzi88

  • Gość
Odp: Silniczki nagrzewnicy, który jaką klape otwiera...?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2013, 18:08:49 pm »
Elektrozawór otwiera i zamyka przepływ płynu którego temp. reguluje termostat, a temp. z jaką Ci grzeje wewnątrz sterują Ci klapy nagrzewnicy otwierając się bardziej lub mniej, a głównie ta o którą mi chodzi... to ona dozuje ilość ciepłego powietrza...