Autor Wątek: Skrzynia automatyczna. Co to jest?  (Przeczytany 1778 razy)

PrzeBo

  • Gość
Skrzynia automatyczna. Co to jest?
« dnia: Październik 13, 2013, 21:54:05 pm »
Witam. Ponieważ to mój debiut na forum i początek przygody z s-typem, więc z góry przepraszam jak coś napiszę nie tam gdzie trzeba. Ale do sedna. Cieknie mi olej w miejscu oznaczonym strzałką (załącznik). Nie zawsze i tylko po dłuższej trasie. Może ktoś wie co to za czujnik czy wtyczka i jak się zabrać za uszczelnienie czy wymianę. Nie chciałbym grzebać na "czuja" i coś sknocić. Z góry dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2013, 22:51:56 pm wysłana przez PrzeBo »

KUKI

  • Gość
Odp: Skrzynia automatyczna. Co to jest?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2013, 23:01:36 pm »
Witam. Nie wiem jak dokładnie wygląda to gniazdo, ale na przykładzie mercedesa to te gniazda są wymienne, bo siadają tam 2 oringi. Jest ono przykręcone jedną śrubką, kosztuje ok 30 zł. Może jagi ma podobnie, kwestia dostępności takiej części, a jak nie to może wymiana samych oringów.

cziff

  • Gość
Odp: Skrzynia automatyczna. Co to jest?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2013, 23:19:32 pm »
a sprawdziłeś stan oleju? może to tylko nadmiar puszcza...

PrzeBo

  • Gość
Odp: Skrzynia automatyczna. Co to jest?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2013, 08:45:47 am »
Dzięki za sugestie. A propos sprawdzenia poziomu oleju w skrzyni. Kota mam od sierpnia złobiłem około 1000km. i nic nie dolewałem ani nic nie robiłem w skrzyni. Problem pojawił się tydzień temu. A teraz pytanie laika: jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni? Czy tak jak w innych skrzyniach dolewając olej tak długo aż zacznie się przelewać? Czy jest jakiś inny sposób, bo żadnej miarki nie widzę?