Autor Wątek: Gdzie zregenerować pompę wspomagania układu kierowniczego?  (Przeczytany 13711 razy)

champagne

  • Gość
Gdzie zregenerować pompę wspomagania układu kierowniczego?
« dnia: Październik 16, 2008, 18:57:59 pm »
Mam poważny problem ponieważ w moim Jagu chyba zatarła się pompa wspomagania kierownicy bo strasznie piszczy i stawia taki opór, że aż silnik przygasa. W związku z tym poszukuję warsztatu regeneracji pomp wspomagania układu kierowniczego. Na pewno ktoś z Was miał podobny problem, więc podzielcie się tym ze mną. Podajcie adresy i namiary na takie warsztaty. Liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam. :-yipee

qbaty

  • Gość
Odp: Gdzie zregenerować pompę wspomagania układu kierowniczego?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2008, 20:14:28 pm »
W Gdańsku jest firma zajmująca się m.in. regeneracją pomp - http://www.nagengast.pl . Trudno mi powiedzieć coś o jakości świadczonych przez nich usług, bo jeszcze nie korzystałem. Ale jakiś czas temu dzwoniłem do nich z pytaniem o regenerację pompy wspomagania w serii 3 (trochę mi cieknie spod koła pasowego) i, o dziwo, na słowo Jaguar (i w dodatku z 1984 roku) nie rzucili słuchawką - powiedzieli, że nie ma problemu. O ile dobrze pamiętam to koszt miał oscylować w okolicach 200 złotych, jeśli dostarczyłbym im zdemontowaną pompę, a około 300, jeśli usługa miałaby obejmować też montaż i demontaż.

jannaf

  • Gość
Odp: Gdzie zregenerować pompę wspomagania układu kierowniczego?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2008, 09:26:27 am »
A jak i kiedy piszczy ta pompa?? bo u mnie jest taki nieprzyjemny objaw, że w momencie dużego skrętu kierownicy na małej prędkości i przy stojącym samochodzie coś rzęzi tak jakby metal tarł o gumę. Najpierw myślałem, że to łożyskowanie kolumny kierowniczej, ale dochodzę do wniosku, że to musi być coś innego (pompa??)  ??????

optre

  • Gość
Odp: Gdzie zregenerować pompę wspomagania układu kierowniczego?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2009, 12:49:26 pm »
W Gdańsku jest firma zajmująca się m.in. regeneracją pomp - http://www.nagengast.pl . Trudno mi powiedzieć coś o jakości świadczonych przez nich usług, bo jeszcze nie korzystałem. Ale jakiś czas temu dzwoniłem do nich z pytaniem o regenerację pompy wspomagania w serii 3 (trochę mi cieknie spod koła pasowego) i, o dziwo, na słowo Jaguar (i w dodatku z 1984 roku) nie rzucili słuchawką - powiedzieli, że nie ma problemu. O ile dobrze pamiętam to koszt miał oscylować w okolicach 200 złotych, jeśli dostarczyłbym im zdemontowaną pompę, a około 300, jeśli usługa miałaby obejmować też montaż i demontaż.

Ja kożystałem z usług tej firmy, regeneracja pompy wspomagania do xj40 z '88 wraz z demontażem i montażem kosztowało mnie 350zł, regeneracja maglownicy wraz z demontażem i montażem to 550zł, oczywiście świezutki olej w cenie. Niestety sknocili mi tą regeneracje, kierownica nie odbijała, naprawili to w ramach gwarancji, ale mimo wszystko nie jestem zadowolony bo układ jak dla mnie pracuje nadal jakos dziwnie, chyba niedługo zaczne sie rozglądać za jakąś maglownicą.