Autor Wątek: Rozrząd 2,7 wątek z bezsilności :-(  (Przeczytany 5080 razy)

jarkrzy1

  • Gość
Rozrząd 2,7 wątek z bezsilności :-(
« dnia: Październik 01, 2013, 22:46:10 pm »
Kurcze, jaka ze mnie maruda. Szukam... pytam.../w odrębnym wątku/... czytam.... widzę kilkunastu posiadaczy 2,7 D wśród s,xj,xf.....i nikogo kto coś z autem robi w sprawie rozrządu... wszyscy maja młódki poniżej 160.000 km? Mnie do tej magicznej liczby zostało jeszcze 20.000 i chciałbym się jakoś tak przyzwoicie  przygotować, ale widzę...że będzie ciężko, bo chyba to jakaś tajemna wiedza, zarezerwowana dla wyjątkowych forumowiczów :-gwizd Będę robił duży serwis z wymiana michy i oleju w skrzyni więc za jednym rozgrzebywaniem chciałbym zrobić więcej, co i tak niebawem zrobić trzeba.No pewnie i tak to zrobię bez cennych informacji z Forum, ale wówczas zachęcony dotychczasowym odzewem/inny wątek :-P/ postąpić powinienem podobnie. Ale chyba nie do tego służy Forum.
 :-za pomocową strona JCP
Dajcie mi powody do tego żebym w to wierzył  :-super

Borsuk

  • Gość
Odp: Rozrząd 2,7 wątek z bezsilności :-(
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2013, 09:38:49 am »

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Rozrząd 2,7 wątek z bezsilności :-(
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2013, 17:40:52 pm »
 :- pojecia
Nikt nie wymieniał czegoś"krajowego"???  ;D tj od krajowych dostawców.
Wiecie INA SKF GATES BOSCH czy coś takiego?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Rozrząd 2,7 wątek z bezsilności :-(
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2013, 18:23:31 pm »
To co podał Borsuk to są także zamienniki. W swoim rozrządu nie ruszałem bo ma dopiero 100tyś km.

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Rozrząd 2,7 wątek z bezsilności :-(
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2013, 18:44:51 pm »
 To wiem.
Paski,rolki,napinacze ok.Są dostępne w Polsce w bardzo dużej rozpiętości cenowej, niektóre są tak jak w linku,tylko z napinaczami, niektóre w zestawach z rolkami jałowymi, śrubami montażowymi.
Trochę niedoprecyzowałem pytania. Oprócz przedniego i tylnego zestawu pasków jest jeszcze  łańcuszek rozrządu. Czy on w czynnościach serwisowych jest ujęty,czy dawać mu spokój/w aucie nie dzieje się nic niepokojącego, nie hałasuje, żadnych dziwnych odgłosów/.
Czy przy wymianie w 2,7 rozrządu wymienia się pompę wody?


aquarel

  • Gość
Odp: Rozrząd 2,7 wątek z bezsilności :-(
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2013, 19:26:08 pm »
części są dostępne bez problemu ,pytanie z innej beczki  czyj to jest silnik 2.7d ?

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Rozrząd 2,7 wątek z bezsilności :-(
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2013, 20:05:51 pm »
No....mój  :-hehe  :-hehe :-hehe
A tak poważnie to silnik powstały ze współpracy PSA/Ford
Montowane w Jaguarach s, xf, xj, Peugotach 407 coupe 2,7 i 607, w Citroenach C5 C6 i Land Roverach .
Nie ma czegoś takiego jak oryginalna część. Ładnie opakowanie z zielonym kotkiem i napisami zaczynającymi się na C wcale nie jest wyrobem naszej kochanej firmy, ale przepakowanym ....czymś. No i tu jest cały problem :/ czym jest to coś. A jak nie jest tym czym w założeniu miało być....to co dać do założenia ;p;p;p
Po przejrzeniu kilkudziesięciu ofert internetowych dostawców części, wypatrzyłem rozrzut cenowy. Olbrzymi. Za pasek przedni 195 zębów, za komplet z rolkami od ~500-1950 zł za tylny 85 zębowy- od 250-1200.... I bądź tu mądry. A mechanicy nie pomagają....wolą zamówić i zjeść prowizję;p

aquarel

  • Gość
Odp: Rozrząd 2,7 wątek z bezsilności :-(
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2013, 06:54:08 am »
740 zł kpl. 2  paski z conti i 3 rolki z evr, jeżeli jesteś zainteresowany pisz na pw ,części są nowe z paragonem lub f vat do wyboru  ;)

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Rozrząd 2,7 wątek z bezsilności :-(
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2013, 11:09:33 am »
Sorry aqarel, że się nie odezwałem, ale wiązało się to z rozmowami z serwisem.
Zamykam na razie temat. Jestem umówiony w British Garage w Gdańsku. Wrażeniami podzielę się po wizycie.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2013, 11:20:06 am wysłana przez jarkrzy1 »

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Rozrząd 2,7 wątek z bezsilności :-(
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2013, 21:28:03 pm »
 :-kogutki
Chwalimy!!!
Mam nadzieję, że Moderatorzy mnie za to nie potępią :-)
Land Serwis-British Garage w Gdańsku.
ul. Litewska trochę na uboczu. Dla Gdańszczan pewnie łatwizna...dla człowieka takiego jak ja-czyli ze wsi :-P troszkę trudno tam dojechać :-wstyd
Jak wcześniej informowałem właśnie tam się umówiłem na wymianę oleju w skrzyni biegów i rozrząd kompletny.
1. Dostępność terminów z dostosowaniem do klienta - b.dobra.
2. Komunikacja, wymiana tel. maili, szeroko pojęta negocjacja- b.dobra.
3. Cennik robocizny-biorąc pod uwagę miejsce i egzotyczność marek....wolałbym netto, ale spoko brutto do przełknięcia ;D
4. Ceny części-przed negocjacjami-konkretnie rozrząd- :-nie, po telefonie, rozmowie i negocjacji :-super - części oryginalne/ no dobra, zaraz ktoś napisze , że pisałem, że nie ma oryginalnych...  no dobra te co szły na pierwszym montażu.
5. Samochód zastępczy-jedyny zgrzyt, był umówiony, ale nawalił i go nie było, poradziliśmy sobie.
6. To nie moja opinia, ale od osoby która była na warsztacie i myślę, że się zna-maja dobry sprzęt.
Pierwsze wrażenie na 4,5
Oby tylko jakość usługi była na tym lub wyższym poziomie to  :-za
Pozdrawiam.