Autor Wątek: Czy pali na wszystkie 6 cylindrów??  (Przeczytany 8141 razy)

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Wymiana silnika na drugi - mam parę pytań.
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 17, 2013, 10:31:03 am »
Czy ktoś się orientuje ile kosztuje taki kompleksowy remont silnika R6?

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Wymiana silnika na drugi - mam parę pytań.
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 17, 2013, 18:50:26 pm »
Czy ktoś się orientuje ile kosztuje taki kompleksowy remont silnika R6?

Możesz tam zadzwonić i zapytać :

http://www.altamira.com.pl/
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Wymiana silnika na drugi - mam parę pytań.
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 17, 2013, 19:01:31 pm »
Witam.
Dziś nagrałem dla Was filmik, żebyście mogli posłuchać tego co ja słyszę, odpalenie zimnego silnika daje takie dźwięki wydobywające się z ????.....dla mnie z okolicy zwłaszcza 1 cylindra gdy silnik się nagrzeje ten grzechot staje się mniej intensywny ale też słychać i tylko w przedziale do około 2 tys obrotów tak jak widać, może gorzej, ale na pewno słychać na filmiku.

http://imageshack.us/clip/my-videos/689/3csjycsuuayfhlwdzqelbp.mp4/

Czekam na sugestie..
Kocia moc :)

tomek1212

  • Gość
Odp: Czy pali na wszystkie 6 cylindrów??
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 17, 2013, 19:49:02 pm »
Tak jakby gdzieś przedmuchiwało, na wydechu lub gdzieś w tych okolicach.
Ciekawy odgłos.

mannnone

  • Gość
Odp: Czy pali na wszystkie 6 cylindrów??
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 17, 2013, 19:52:52 pm »
ale moim zdaniem dol  silnika odpada. jakby ty byla jakas panewka to im wiecej obrotow tym glosniej. dziwny odglos

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Czy pali na wszystkie 6 cylindrów??
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 07, 2014, 13:02:24 pm »
Witajcie po przerwie :D
W końcu kot doczekał się operacji, zaplanowane było zdejmowanie głowicy itd, auto stoi od środy na warsztacie, przed zaczęciem planowanego zabiegu, szef szefów postanowił jeszcze zbadać raz luzy ciśnienie i wszystko po swojemu. Luzy ok. ciśnienia też dawały do myślenia. Pierwszą rzeczą którą udało się zlokalizować były dziury na 2 kolektorach ssących plastikowych ktoś zrobił łatki które nie trzymały dobrze i były ściągnięte opaskami, na nich byłą nieszczelność. Kolektory zostały zdemontowane i wymienione będą, podczas rozbierania okazało się że uszczelka ta gruba kolektorów  była uszkodzona(widziałem ją na własne oczy, widać uszkodzenie) i był przedmuch przy 2 także mechanik pow. że nie miał prawa dobrze pracować silnik z takimi usterkami, komplet uszczelek został zamówiony, będzie jutro. Daje to nadzieję, że cały temat, niewydolności 2 cylindrów, dziwnego dźwięku i szaleństwa kota może być wyeliminowany. Po złożeniu wszystkiego na nowe uszczelki, będzie sprawdzone i gdyby jednak dalej coś było nie tak to i głowica będzie zwalana.... A ponoć i uszczelka pod zawory jest stwardniała i ma zostać wymieniona. Wszystko się okaże po niedzieli co dalej.
Kocia moc :)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Czy pali na wszystkie 6 cylindrów??
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 14, 2014, 00:05:35 am »
I udało się jednak pęknięte kolektory i uszkodzona uszczelka wywołała całe zamieszanie, wszystko zostało naprawione, nowe uszczelki i złożone plus nowy olej w moście. Kot ma zdrowy głos i kondycję hehe. Cały kosz części i napraw to 1150 zł. Temat uważam za zamknięty, dzięki za wszelką pomoc :)  :-tylko
Kocia moc :)