Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Czy pali na wszystkie 6 cylindrów??

<< < (5/8) > >>

tomek1212:
Nic gorszego stać sie nie może (poza tym że silnik całkiem padnie, ale to i tak będzie podobny koszt naprawy), głowice i tak trzeba podnosić.
Remont na pewno przekroczy i to pewnie kilkukrotnie cenę używanego silnika.

mannnone:
ja jestem zwolennikiem remontu silników. taka prawda ze jesli nawet kupisz inny silnik to nie wiesz jaki... ile ci pociagnie, czy czasami nie jest gorszy od poprzedniego. moim zdaniem kupno innego silnika to tez drozsza opcja(koszt silnika+robocizna), tymbardziej ze Ci silnik dziala tylko kuleje i jak zrobisz sobie porzadnie to bedzie Cie cieszyl jeszcze dlugo. fakt faktem obcy mechanik skroi Cie niemilosiernie.

a propos co warto wymienic jak ma sie juz sciagnieta glowice?

Dominiko19:
No tak :(, szkoda, że nie wiadomo tak naprawdę co jest zużyte pod głowicą czy zawory czy tłok czy jedno i drugie można by przekalkulować co lepiej... A co do 2 silnika to może być tylko taki jaki mam czyli 3,2 litra czy np, 3,6 albo 4,0?? Dodam że mam w manualu kotka i z gazem sekwencyjnym. A komputer musi być do danego silnika czy może zostać ten mój? A jaki koszt mniej więcej za przekładkę silnika? może ktoś też zna ceny zaworów i części które mogą być u mnie do wymiany.

tomek1212:
Nie dowiesz sie póki nie rozbierzesz silnika.
Byłoby łatwiej ocenić jakbyśmy znali dokładne wyniki pomiaru kompresji, najlepiej z olejem i bez. Wtedy można by z większa dozą prawdopodobieństwa ocenić czy winna jest góra czy dół silnika.

Jak masz 3.2 to zostaw 3.2, wtedy masz pewność że oryginalny osprzęt "nie pogryzie" sie z nowym silnikiem. 

Dominiko19:
Witam, rozmawiając z kilkoma osobami zastanawiam się nad wymianą silnika na drugi. Byłem dziś u 2 mechanika który pow. że zdejmowania głowicy itd nie podejmie się, i tak  zaczynam zastanawiać sie nad wymianą na 2. Mam na oku 2 silnik 3,2 z gwarancją że jest sprawny, czyli taki jak mój tylko że On jest z 1994, czy to nie ma różnicy, ale jest od xj40. Bo chyba wkładanie silnika powiedzmy 4,0 wiązałoby się z wymianą komputera i innych podzespołów czy nie?? Teraz tak zastanawiam się co z instalacją klimatyzacji bo u mnie jest sprawna, a przy przekładaniu silnika cały czynnik wyleci i trzeba od nowa napełniać???? Następne pyt. bo silniki są od automatów a ja mam manuala, to nie będzie problem??3

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej