Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Czy pali na wszystkie 6 cylindrów??

(1/8) > >>

Dominiko19:
Witam, od pewnego czasu zauważyłem że kotek jest jakby przymulony, nie ma takiego kopa i lekko buja podczas jałowych obrotów, czyli jakby nie chodził na wszystkie cylindry, kumpel podpowiedział mi żeby przy odpalonym silniku wyciągać po kolei fajki ze świec i patrzeć czy reaguje na to na wszystkie oprócz 1 cylindra od strony wentylatora reagował spadającymi obrotami i bardziej nierówną pracą a na ten jeden jakby zero reakcji. Z ciekawości przy wyjętym przewodzi włożyłem dobrą świece i sprawdziłem czy ma iskrę i jednak ma. Dodam, że wymieniłem świecę na nowe takie jak polecacie ale jest tak samo.... Nie wiem czy to moje schizy czy faktycznie nie pali na ten jeden. Może ktoś pomoże jak to sprawdzić i czy mam rację?? Dzięki za wszelaką pomoc  :-A

lysyyy:
Jeżeli faktycznie nie ma żadnej reakcji na odpięcie zapłonu pierwszego cylindra, to pozostaje sprawdzić czy dochodzi tam paliwo. Wykręć świecę z tego cylindra i wtedy odpal na chwilę samochód (najlepiej niech ktoś to zrobi, a Ty obserwuj ;-)
Zobacz wtedy, czy wyrzuca Ci mgiełkę paliwa (organoleptycznie - wzrok i zapach)  :-V

Dominiko19:
o.k, a jak nie wyrzuca to co dalej?

lysyyy:
To wtedy wskazuje na wtrysk zapieczony/uszkodzony/odłączony...

Dominiko19:
ok, dzięki , jutro zobaczę.... :) A zapomniałem dodać że Jag ma sekwencje gazową i z tego co mi się wydaje to na gazie jest to samo...

Nie wiem czemu ale miałem przemyślenia, że może On na tym cylindrze sprężenia nie ma, coś z pierścieniami, a może zawory, nie wiem, bo skoro nie ma różnicy po wypięciu przewodu na paliwie jak i gazie to co może być? Kopułka też ok czyste ma te styki. Ale jeszcze jutro zobaczę z tą mgiełką na paliwie. Nie wiem gdzie tego szukać albo gdzie do kogo podjechać i co sprawdzać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej