Autor Wątek: Praca zawieszenia  (Przeczytany 2099 razy)

omega

  • Gość
Praca zawieszenia
« dnia: Wrzesień 21, 2013, 09:41:30 am »
Witam
Chciał bym się dowiedzieć jak jest z praca zawieszenia w waszych kotach? Ponieważ w moim samochodzie praca zawieszenia jest bardzo głośna a także tylne opony nie starły się równomiernie (strona wewnętrzna opon tylnych jest mocno pościerana) Jakie są wasze opinie na ten temat.
Pozdrawiam

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Praca zawieszenia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2013, 12:29:47 pm »
opinia tu nic  nie  pomoże.  Jedź na jakąkolwiek stacje diagnostyczną i poproś o sprawdzenie zawieszenia - kosztuje to  jakies 30 zlotych
Za ustawienie  geometrii jakies 50 -70 złotych.

Jawe83

  • Gość
Odp: Praca zawieszenia
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2013, 15:31:34 pm »
Zawieszenie w kotach jest komfortowe i ciche, o ile działa prawidłowo. Skoro u Ciebie już są pokoszone opony, to jedziesz do mechanika, który ma odpowiedni sprzęt (albo na stację diagnostyczną z szarpakami) i przejrzy, które elementy zawieszenia masz uszkodzone/zużyte, zamówi i wymieni je i dopiero wtedy ustawi Ci prawidłowo zbieżność kół.
Wtedy poczujesz komfort i przyjemność z jazdy  :-tylko

ktulu

  • Gość
Odp: Praca zawieszenia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2013, 22:57:51 pm »
seryjne zawieszenie jest do bani..

samochód zaczyna się pewnie prowadzić po wymianie sprężyn na np. eibach pro kit (notabene sam założyłem takie) i
idzie niżej (wreszcie jak Jag wygląda  >:D) nie traci się na komforcie .. nie podpiera się lusterkami w zakrętach szybciej reaguje na zmianę kierunku.. jeszcze amory z tyłu wymienię .bo przód przerobiłem .. a i unballe mam tylnym poprzecznych wahaczach