Autor Wątek: Z navi czy bez?  (Przeczytany 2597 razy)

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Z navi czy bez?
« dnia: Październik 08, 2013, 15:41:08 pm »
Witam, jestem nowy i na początek pozdrawiam wszystkich i od razu mam parę istotnych dla mnie pytań (zapewne było o tym na forum ale ja chciałbym szybko i w krótkich żołnierskich słowach). Jestem krok od zakupu X-typa 3.0 i nie wiem na którą opcję wyposażenia się nastawiać, z ekranem navi czy bez, jeżeli bez to z wejściem na cd czy kasetę (któraś ma zmieniarkę?) i ostatnie pytanie czy wyświetlacz obsługuję tylko navi czy równięż klimę itp. wytrzymuje eksploatację czy tylko stwarza problemy? :- pojecia dzięki za wyrozumiałość i ewentualną pomoc

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Z navi czy bez?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2013, 15:45:49 pm »
Hmm ja wziąlem bez navi - po to zeby zalozyc  radio 2 DIN . Audio w  Jaguarach, mówiąc delikatnie, nie porywa. Podobno jak się ma  zestaw premium sound ( subwoofer ,wzmacniacz  i takie  tam )  to jest w  miare  dobrze. Wiec  jesli bierzesz  z nawigacją to zwróc uwage  na  to zeby był tez premium sound. Poczytaj forum - jest o tym sporo

ktulu

  • Gość
Odp: Z navi czy bez?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2013, 15:51:10 pm »
a po co Ci to navi?  które w dodatku średnio dobrze prowadzi..
w dwóch samochodach miałem navi fabryczne i korzystam z navi w tel

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Z navi czy bez?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2013, 16:04:36 pm »
Navi, choćby względy estetyczne,  albo montujesz tuner tv i jak masz monitory w zaglowkach to dzieci mogą sobie wesoło spędzić czas z tyłu podczas podróży, jeżeli chodzi o korzystanie z navi w trasie to ja mam telefon. Także co kto lubi, jedynie co,  to jak czytnik padnie to ponad 3 tys. Wydasz na nowy,  ponieważ używany to loteria , co do kaset,  to ja mam na kasety, bo ich również słucham ,a czytnik płyt mam w bagażniku. Także wybierz co lubisz.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Z navi czy bez?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2013, 18:31:37 pm »
Ja mam wersję z navi i premiun sound - rewelacja. Jeżeli masz możliwość kupienia sobie auta z takim zestawem to nawet sie nie zastanawiaj. Tak w wyświetlaczu jest obsługa klimy, nawigacji, telefonu i systemu audio DSP. Co jest fajne w tym aucie to to, że nie ma znaczenia czy masz navi, kasete czy CD zawsze dołożysz w prosty sposób zmieniarkę. Sama nawigacja jest bardzo dobra, aktualna przejrzysta i dokładna, wiem bo przeprowadzila mnie przez pół europy, z polski do południowych Włoch i nie było z nią żadnego problemu, nawet w tunelach bo przelicza sobie odległość względem prędkości z która sie poruszasz.

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Z navi czy bez?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2013, 22:25:18 pm »
Ja osobiście kupując X-a samochody bez navi z miejsca skreślałem. Jak dla mnie panel bez navi wygląda delkatnie mówiąc strasznie. Czytam tutaj że niektórzy używają kaset ok, ja już nie używam płyt. Car audio w x-typie jest na poziomie może astry I, ciężko tego słuchać, no chyba że ma się zestaw premium sound tak jak bosniak  ;). Ja musiałem część głośników wymienić i gilka dołożyć. W bagażniku z reguły jest zmieniarka. Z wyświetlaczem dotykowym zarówno w x-ie 2002rok jak i teraz 2007rok nie miałem nigdy najmniejszych problemów.
Wszystko kwestia gustu  ;)
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

ktulu

  • Gość
Odp: Z navi czy bez?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2013, 22:32:57 pm »
To chyba ja jeden przedkładałbym stan samochodu nad jego wyposażenie ... zawsze można skompletować części i sobie doposażyć

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Odp: Z navi czy bez?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2013, 17:30:50 pm »
Dzięki wszystkim za podpowiedzi i zainteresowanie, pozdrawiam