Autor Wątek: Zmiana z automatu na manual  (Przeczytany 10884 razy)

zadek07

  • Gość
Odp: Zmiana z automatu na manual
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2011, 15:31:38 pm »
Napewno nie kupie drugiego takiego z tym wyposazeniem i przebiegiem. Zreszta nawet nie szukam bo nie chce

Gwidon

  • Gość
Odp: Zmiana z automatu na manual
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 02, 2013, 18:17:26 pm »
Zadek możesz napisać jak twoje plany z zamianą skrzyni? Widzę że mineło sporo czasu i jestem ciekaw czy ci się udało. Sam kupiłem automat ale czuję że to nie dla mnie i chciałbym zmienić.

marasZk

  • Gość
Odp: Zmiana z automatu na manual
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2013, 19:38:36 pm »
Też nie bardzo jestem zwolennikiem tego automatu, gdyby była sekwencja to co innego, dlatego też podczepiam się pod pytanie czy udało już Ci się wstawić tego manuala. Bo mam do sprzedania skrzynie manualna dostałem gratis do reduktora, ale tak myślę czy jej sobie nie zostawić w razie uszkodzenia.

BlackV6

  • Gość
Odp: Zmiana z automatu na manual
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2013, 19:51:55 pm »
A reduktor z manualna wsadziłeś do automatu ?

marasZk

  • Gość
Odp: Zmiana z automatu na manual
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 07, 2013, 09:52:29 am »
Tak z manuala do atomatu, śmiga extra. i jest nowszy o oznaczeniu 1X4W-7L486-DF a miałem 1X4W-7L486-DE,
ale nie wiem który rok był auta bo części sprzedawał pośrednik, wiem, że był to anglik 3.0  srebrny 90 tyś mil, dostałem reduktor, skrzynie i wał napędowy za 600zł tylko wysyłka  droga... ale cóż szalało się na złych oponach i są tego skutki.

Gwidon

  • Gość
Odp: Zmiana z automatu na manual
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 03, 2013, 14:19:27 pm »
Panowie czy ktoś już przeszedł zmianę z automatu na manual? Jeżdżę już od jakiegoś czasu 3.0 z automatem i zastanawiam się nad zmianą. Mógłby ktoś napisać czy to ma sens? Tzn. ile kosztuje zmiana skrzyni i czy da się to zrobić bez problemowo?

martz163

  • Gość
Odp: Zmiana z automatu na manual
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 07, 2013, 22:24:23 pm »
to chyba pomylka w doborze typu samochodu------------------- jsguar to nie ferari. jezeli lubisz szybka jazde to wybierz jakis sportowy typ samochodu ?????? ?????? ?????? ??????

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Zmiana z automatu na manual
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 07, 2013, 23:55:19 pm »
to chyba pomylka w doborze typu samochodu------------------- jsguar to nie ferari. jezeli lubisz szybka jazde to wybierz jakis sportowy typ samochodu ?????? ?????? ?????? ??????

Hmm   Jaguar to jest własnie marka sportowych aut - sprawdz z łaski swojej historie wyscigów i moze  zerknij dlaczego tak duzo Jaguarów ma kolor British RACING green. To, że są komfortowe i ekskluzywne (hmm mariaż z Fordem troszke rozwiał tej magii) nie znaczy, że  nie  mozna  traktowac Jaguara jak auta  sportowego.

Jawe83

  • Gość
Odp: Zmiana z automatu na manual
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 09, 2013, 11:47:30 am »
to chyba pomylka w doborze typu samochodu------------------- jsguar to nie ferari. jezeli lubisz szybka jazde to wybierz jakis sportowy typ samochodu ?????? ?????? ?????? ??????

Hmm   Jaguar to jest własnie marka sportowych aut - sprawdz z łaski swojej historie wyscigów i moze  zerknij dlaczego tak duzo Jaguarów ma kolor British RACING green. To, że są komfortowe i ekskluzywne (hmm mariaż z Fordem troszke rozwiał tej magii) nie znaczy, że  nie  mozna  traktowac Jaguara jak auta  sportowego.

Owszem, można tak traktować, ale modele szykowane przez producenta do sportowych jazd... F-type jest idealnym przykładem, ale X-type, czy XF, a nawet klasyczne XJ to auta robione i strojone stricte jako limuzyna... z zapasem mocy. To, że Jaguar jako marka ma zacięcie do sportu nie znaczy, że każdy ich model jest przygotowany pod agresywny/sportowy styl jazdy.

No pozostaje jeszcze kwestia, kto jak rozumie pojęcie "sportowe auto"  ;D

Offline Vovapl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Zmiana z automatu na manual
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 09, 2013, 14:46:22 pm »
to chyba pomylka w doborze typu samochodu------------------- jsguar to nie ferari. jezeli lubisz szybka jazde to wybierz jakis sportowy typ samochodu ?????? ?????? ?????? ??????

Hmm   Jaguar to jest własnie marka sportowych aut - sprawdz z łaski swojej historie wyscigów i moze  zerknij dlaczego tak duzo Jaguarów ma kolor British RACING green. To, że są komfortowe i ekskluzywne (hmm mariaż z Fordem troszke rozwiał tej magii) nie znaczy, że  nie  mozna  traktowac Jaguara jak auta  sportowego.
Owszem, można tak traktować, ale modele szykowane przez producenta do sportowych jazd... F-type jest idealnym przykładem, ale X-type, czy XF, a nawet klasyczne XJ to auta robione i strojone stricte jako limuzyna... z zapasem mocy. To, że Jaguar jako marka ma zacięcie do sportu nie znaczy, że każdy ich model jest przygotowany pod agresywny/sportowy styl jazdy.

No pozostaje jeszcze kwestia, kto jak rozumie pojęcie "sportowe auto"  ;D



Jawe dla niektórych "sportowe auto" to BMW 316 i VW Golf III 1.4, a więc to pojęcie względne:p
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2013, 15:04:51 pm wysłana przez Vovapl »

Gwidon

  • Gość
Odp: Zmiana z automatu na manual
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 10, 2013, 22:34:19 pm »
to chyba pomylka w doborze typu samochodu------------------- jsguar to nie ferari. jezeli lubisz szybka jazde to wybierz jakis sportowy typ samochodu ?????? ?????? ?????? ??????

Więc uważasz, że jeśli auto ma skrzynię manualną to znaczy że to jest auto do szybkiej jazdy? Ferrari też mają automaty... A mi akurat ten w X-Type nie pasuje.