Autor Wątek: Zakup s-type: Nie działający szyberdach + zmiana zderzaka + zmiana foteli  (Przeczytany 3912 razy)

Mev

  • Gość
Witajcie,
Mam pewien problem, jeździłem do tej pory Volvo C70, ale od paru tygodni przymierzam się do zakupu S-Type 3.0 V6 i też od tego czasu śledzę forum, jednak dopiero teraz chciałem o coś zapytać więc się zarejestrowałem... Znalazłem jeden egzemplarz który mnie zainteresował, na ile wiedza mi pozwalała sprawdziłem "na spokojnie" wszystko co do głowy mi przyszło i teraz tak - mam kilka wątpliwości (egzemplarz jest z '99 roku):

1) elektryka działa wszystko w miarę OK (el. kierownica, fotele, szyby, lusterka - wszystko działa jak należy), problemem jest szyberdach - nie reaguje wcale na przycisk na podsufitce nie słychać żadnego najmniejszego dźwięku, ani przy próbie odsunięcia go, ani uchylenia - gdzie można szukać problemu? Jakiś bezpiecznik, przekaźnik czy to bardziej złożony problem i trzeba np. wymienić silnik - ma ktoś jakieś doświadczenia? Na forum brak info na ten temat - przeszukałem.

2) Autem jeździł bardzo "postawny" pan i jest krzywe / pęknięte / zarwane (ciężko mi ocenić) siedzisko fotela kierowcy (siedzi się krzywo - jedna strona ciut niżej od drugiej) - czy fotele trzeba dobierać idealnie do rocznika czy powiedzmy w okresach 1999 - 2004 są w miarę takie same i można śmiało kupić na allegro fotel, czy tam komplet od europejczyka i po prostu podmienić? Czy różnią się konstrukcją, sterowaniem, eletroniką na tyle, że taka podmianka nie wchodzi w grę i trzeba dokładnie '99 rok znaleźć?

3) Bardziej podobają mi się poliftowe zderzaki, na przód niż te z początku produkcji, a że ten na aucie jest w stanie takim sobie nasuwa mi się pytanie czy można taki zderzak podmienić w miarę plug&play czy to nie takie proste bo zmian jest więcej? (nie wiem, maska, grill?).


Dziękuję z góry za rozwianie wątpliwości :)

Pozdrawiam!

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piêkno w najczystszej postaci
Odp: Zakup s-type: Nie działający szyberdach + zmiana zderzaka + zmiana foteli
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2013, 20:43:57 pm »
Witaj.
Co do szyberdachu to najpierw musisz sprawdzić czy na przełącznikach jest prąd. Wtedy możesz szukać dalej. Najpierw bezpiecznik, później przekaźnik, a na końcu silnik. Jeżeli masz prąd na przełącznikach to szykuj kasę, bo sama rozbiórka i naprawa to koszt ok. 1000 zł.
Co do fotela to masz rozstrzał od 1999- 2002 tzw szeroka szyna. Po lifcie masz już wąską szynę mocującą i inne końcówki PIN -y
A zderzak to też nie takie proste. Niby to samo, ale jednak nie. Jest inne umocowanie i kształt grilla, dopasowanie do maski i umocowanie wewnętrzne. Innymi słowy nie pasuje. Nie zrobisz nowszego modelu kolego. Fotele sam przerabiałem w tym roku i klapa. Powodzenia
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kêpnie

Mev

  • Gość
Odp: Zakup s-type: Nie działający szyberdach + zmiana zderzaka + zmiana foteli
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2013, 00:14:29 am »
Super, dziękuję Ci serdecznie za informacje :) W poniedziałek zabiorę to auto do mechanika i jeżeli technicznie będzie wszystko OK to ja tego kotka sobie oswoję, a jego drobne wady wyleczymy  :-A

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Je¿d¿ê taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Zakup s-type: Nie działający szyberdach + zmiana zderzaka + zmiana foteli
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2013, 00:28:33 am »
przód można od polifta założyć, jednak nie jest to P&P. Do wymiany przynajmniej zderzak, grill, maska i chyba jakas belka pod zderzakiem. do tego dochodzi fakt, ze w polifcie spryskiwacze sa w wycieraczkach wiec wezyki trzeba poprzekladac itd. mozliwe, ale trudne
Monta¿ i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Edgar

  • Gość
Odp: Zakup s-type: Nie działający szyberdach + zmiana zderzaka + zmiana foteli
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2013, 19:46:34 pm »
hej :) fotele wymieniałem u siebie i mocno się napociłem. Kupilem za grosze od anglika i DOSŁOWNIE porozbierałem wszystko na kawałki ale dałem radę praca zajęła mi 2 dni ale warto było... przy odrobinie wysilku - da się. pozdrawiam

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piêkno w najczystszej postaci
Odp: Zakup s-type: Nie działający szyberdach + zmiana zderzaka + zmiana foteli
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2013, 20:54:01 pm »
 :-clap  :-R  :-super
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kêpnie

Mev

  • Gość
Odp: Zakup s-type: Nie działający szyberdach + zmiana zderzaka + zmiana foteli
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2013, 23:48:55 pm »
To mam jeszcze jedno pytanie:



Element który zaznaczyłem na czerwono, w egzemplarzu którym jestem zainteresowany tu jest jakiś plasticzek jeszcze, ale się nie uchyla, nie otwiera, nic. To jakaś zaślepka, czy tam coś jest i po postu w tym "moim" jest popsute? nie wiem, cup-holder?

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piêkno w najczystszej postaci
Odp: Zakup s-type: Nie działający szyberdach + zmiana zderzaka + zmiana foteli
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2013, 07:15:13 am »
w tym miejscu jest u mnie klawiatura od telefonu. Może też być schowek. Ty widocznie nie masz nic. Powinna być zaślepka
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kêpnie

Goliat83

  • Gość
Odp: Zakup s-type: Nie działający szyberdach + zmiana zderzaka + zmiana foteli
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2013, 13:15:39 pm »
u mnie jest schowek na karty kredytowe  :-gwizd
najlepiej złote   ;D

Mev

  • Gość
Odp: Zakup s-type: Nie działający szyberdach + zmiana zderzaka + zmiana foteli
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2013, 23:17:40 pm »
Nic to :) Wczoraj z podwórka odjechało to:

 :-cry

A dziś przyjechało to:

 :-chyt

Zobaczymy co to będzie i jakie pazurki kotek pokaże :)

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piêkno w najczystszej postaci
Odp: Zakup s-type: Nie działający szyberdach + zmiana zderzaka + zmiana foteli
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2013, 06:25:02 am »
Po raz kolejny Gratulacje  :-clap Dokonałeś dobrego wyboru   :-tylko
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kêpnie