Autor Wątek: uszkodzony intercooler?  (Przeczytany 4059 razy)

mustang

  • Gość
uszkodzony intercooler?
« dnia: Sierpień 08, 2013, 12:52:02 pm »
Witam kupiłem dzisiaj X-type uszkodzonego lekko z przodu. Po zapaleniu okazało się że samochód strasznie kopci na biało. Sprzedawca zapewnił mnie że jest to wina uszkodzonego intercoolera, i faktycznie jest pękniety. Wyczytałem że uszkodzony intercooler powoduje kopcenie silnika na czarno. Jak to jest czy biały dym może być oznaką uszkodzenia intercoolera czy nie? A z drugiej strony to silnik musiałby kopcić na czarno.

Fandango

  • Gość
Odp: uszkodzony intercooler?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2013, 13:38:15 pm »
U mnie jak pękł jeden z przewodów intercoolera, to rzeczywiście kopcił na biało, no i nie miał mocy. Więc być może sprzedawca ma rację.

mustang

  • Gość
Odp: uszkodzony intercooler?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2013, 14:33:57 pm »
Mocy też nie ma. Trochę mnie pocieszyłeś, wymienię na szczelny i się zobaczy.
Jeszcze jedno pytanie czy w fodach tdci 130KM jest taki sam intercooler bo ceny są o wiele niższe niż do X-Type
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2013, 15:10:06 pm wysłana przez mustang »

Jawe83

  • Gość
Odp: uszkodzony intercooler?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2013, 12:35:50 pm »
Kopcenie na biało kojarzy mi się także z uszkodzonymi wtryskiwaczami/pompą CR (tak przynajmniej miałem kiedyś z moim Mondeo TDCi), a to już koszta spoooooro wyższe w naprawie.

Czy kopci na biało także na obrotach jałowych? Czy silnik pracuje stabilnie? Klekocze głośno? Wkręca się równo na obroty, czy telepie?

mustang

  • Gość
Odp: uszkodzony intercooler?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2013, 19:21:37 pm »
Kopci też na wolnych obrotach, chodzi nierówno, na obroty wchodzi chociaż ciężko.

Jawe83

  • Gość
Odp: uszkodzony intercooler?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2013, 14:06:04 pm »
To, moim zdaniem, nie jest to kwestia walniętego IC, tylko masz kolego wtryski do roboty. Jeśli dodatkowo w czasie pracy silnika miga Ci ikonka pomarańczowej sprężynki w zegarach, to tym bardziej potwierdza moją teorię.

Co zalecałbym zrobić na początek to odczytać błędy silnika, potem ewentualnie zaprogramować wtryski ponownie do komputera i dodatkowo wymienić filtr paliwa, a stary rozciąć i dokładnie sprawdzić, czy nie ma w nim opiłków metalu. Do tych zadań potrzebny mechanik z komputerem diagnostycznym IDS.

Daj znać, jakie błędy wyskoczyły.
Oczywiście mogę być całkowicie w błędzie i wyjdzie, że to jakaś pestka, ale po swoich doświadczeniach wiem, że raczej rzadko tak jest przy tych silnikach TDCi Forda  :-trudno
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2013, 14:11:38 pm wysłana przez Jawe83 »

mustang

  • Gość
Odp: uszkodzony intercooler?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2013, 13:39:58 pm »
Witam. czekam na intercooler, wymienię i zobaczę  co się stanie. Kontrolka swiec nie zapala się, ale w związku z tym mam pytanie czy zawsze podczas zapalania załącza się kontrolka swiec i czy gaśnie zawsze razem z ABS i kontrolką "śnieżynki" ?

Fandango

  • Gość
Odp: uszkodzony intercooler?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2013, 13:09:35 pm »
Podczas rozruchu ma chwilą zapalają się prawie wszystkie kontrolki. Po uruchomieniu powinny zgasnąć.

Jawe83

  • Gość
Odp: uszkodzony intercooler?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2013, 18:43:47 pm »
Podejrzane... weź podepnij go pod komputer i sprawdź błędy, bo teraz to już powoli wróżymy z fusów.