Autor Wątek: S-type rocznik 2000 - montaż "stacji multimedialnej" 2din w miejsce kaseciaka  (Przeczytany 2589 razy)

Kordian

  • Gość
Montuję właśnie w kocurze 2-dinowy odtwarzacz z nawigacją i kamerą cofania. O ile nie miałem większych problemów z rzeźbieniem miejsca po kaseciaku 9000 Europe Premium, to mam niemałą zagwozdkę z zasilaniem kamery i niedziałającymi tweeterami w słupkach B (pod sufitem). Zasilanie kamery nie daje się podpiąć pod żarówkę cofania, bo wygląda to tak, jakby zasilanie "+" na żarówce było cały czas a jej włączanie odbywało się minusem. Pod co więc podpiąć kamerę? i które przewody przegapiłem, że tweetery działają z oryginalnym odtwarzaczem, a milczą po podłączeniu kabli głośników pod kostkę iso. Aha i jeszcze jedno: jakie mogę mieć nagłośnienie, skoro na radiu napisane jest premium, a nie znalazłem ani wooferów ani dodatkowego wzmacniacza? Po zakończeniu akcji z multimediami postaram się dokładnie opisać jak sobie poradzić z zamianą sprzętów. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź lub gotowe rozwiązanie  :-thank from the mountain :).

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: S-type rocznik 2000 - montaż "stacji multimedialnej" 2din w miejsce kaseciaka
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2013, 07:35:38 am »
Kolego.
Jag to taki kot, który ma sterowanie w 90% masami. Wielu rzeczy nie zrobisz, bo po prostu się nie da  :-thumpdown Premium znaczy tyle,że jest lepszy od poprzednika, a nie że ma worfery czy wzmaczniacze. Jest mocniejszy i mniej zawodny od poprzednika.
Przy kamerach spróbuj zamienić też sterowanie z + na - chociaż jak podłaczysz pod żarówkę to pokaże ci, że jest przepalona, bo komp odczyta różny pobór mocy i znowu klops
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

arturxm

  • Gość
Odp: S-type rocznik 2000 - montaż "stacji multimedialnej" 2din w miejsce kaseciaka
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2013, 09:46:38 am »
Postaw przekaźnik pośredniczący, cewka zasilana z żarówki, kamerka zasilanie przez styki no przekaźnika, masa kamerki do masy. Zależnie od typu w przekaźniku równolegle do cewki może być rezystor tłumiący przepięcia lub dioda. W przypadku diody zadbaj o właściwy (zaporowy dla diody) sposób połączenia cewki.

Ps: w słupkach B to chyba czujki alarmu, nie gwizdki…  ??????

 :-tylko

sromotnik

  • Gość
Odp: S-type rocznik 2000 - montaż "stacji multimedialnej" 2din w miejsce kaseciaka
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2016, 12:53:07 pm »
Koledzy czy ktoś zastanawiał się z was albo próbował podłączyć pod navi jakąś Tv ,dvbt  czy coś w tym stylu ?