Autor Wątek: Radio i sterowanie dotykowe nie działa  (Przeczytany 4433 razy)

Offline luki42

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
Radio i sterowanie dotykowe nie działa
« dnia: Lipiec 31, 2013, 10:25:54 am »
Witam :)  :-bry

Mam kotka z ekranem dotykowym, radiem na cd bez zmieniarki i dziwny problem. Jeśli odpalę auto to panel dotykowy radia działa, ale samo radio już nie, Nie mogę przełączyć płyty, czy zmienić żadnych opcji w radiu z wyjątkiem ściszania (zwykłe guziki w radiu nie działają). Nawet wyłączenie radia nie działa (Wciśniecie pokrętła Volume). Oczywiście radio gra normalnie. Czasem jest tak że panel dotykowy również się powiesi i już nic nie moge zrobić z radiem - nawet zmienić stacji. Sam panel działa bo jeśli klikam na daną opcję to się podświetla i jest sygnał dźwiękowy. Mogę np poruszać się w menu, czy w tel. Jednak Sterowanie nawiewem również nie działa. Jak wymieniałem akumulator, to po wpisaniu pinu wszystko działało, z tym że radio było wyłączone (na ekranie widniał komunikat RADIO OFF) no i po przekręceniu ponownym kluczyka ponownie trzeba było wprowadzić pin (Pin był poprawny oczywiście). Tak się działo z 10-20 razy aż po wbiciu pinu radio było od razu włączone. Wtedy zapamiętał PIN. Jak kupowałem auto to radio było z PINem którego sprzedawca nie miał więc zaprowadziliśmy do jego znajomego elektryka i je rozkodował w jakiś sposób. Przed tym rozkodowanie sprawdzałem sterowanie nawiewem i wydaje mi się że działało. Czy to może być wina softu? Macie jakieś pomysły?

Sebastian X

  • Gość
Odp: Radio i sterowanie dotykowe nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2013, 10:38:06 am »
Nie trzeba "rozkodować", wystarczy wyłączyć PIN ( A.Mem + PTY + >> ). Spróbuj ponownie odłączyć aku.

Offline luki42

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
Odp: Radio i sterowanie dotykowe nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2013, 10:43:15 am »
ale radio już mam rozkodowane... tzn znam PIN. Nie wiem czy jest to oryginalny PIN czy czy wgrany nowy ale jest :)

Sebastian X

  • Gość
Odp: Radio i sterowanie dotykowe nie działa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2013, 10:48:29 am »
Tylko po co kombinować z rozkodowaniem skoro radio działa bez PIN? Po co kombinować skoro za freeko na
podstawie VIN można odzyskać PIN w ASO? Pewnie "spec" coś spieprzył w trakcie kombinowania...

Offline luki42

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
Odp: Radio i sterowanie dotykowe nie działa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2013, 10:57:36 am »
No być może "spec" namieszał. Teraz wiem że da się bez PINU odpalić... wtedy niestety nie  :- pojecia. Tak czy inaczej teraz trzeba to jakoś naprawić. Pytanie co tam się mogło stać. Mi przychodzi na myśl zamiana softu ale wiem że jest to dość niebezpieczny proceder więc chciałbym go wykonać w ostateczności :)

Offline luki42

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
Odp: Radio i sterowanie dotykowe nie działa
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2013, 16:31:08 pm »
Wczoraj zauważyłem że wszystko z radiem mi działało (sterowanie z kierownicy, płyta i wszystkie funkcje, które do tej pory nie działały) ale po czasie zaczęło się samo włączać ON MUTE i wszystko ponownie się zawiesiło. Teraz jak odpalę auto to na początku podstawowe funkcje działają, przez jakieś 5 min po czym co troche włącza się ON MUTE, wyłącza i tak w kółko. Wyjmowałem radio i panel, wszystkie wtyczki wyglądają ok. Może faktycznie ten soft? Czytnik i płyta DVD z bagażnika może mieć na to jakiś wpływ?

majk1980

  • Gość
Odp: Radio i sterowanie dotykowe nie działa
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2013, 17:13:07 pm »
Spróbowałeś reset?

Offline luki42

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
Odp: Radio i sterowanie dotykowe nie działa
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2013, 19:28:43 pm »
Odłączałem akumulator, tak że musiałem wprowadzać ponownie PIN. Nie pomogło :(

Offline luki42

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
Odp: Radio i sterowanie dotykowe nie działa
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2013, 10:58:43 am »
Wie ktoś przynajmniej gdzie, lub jak uaktywnia się funkcja "ON MUTE"? Nie widzę żadnego przycisku ani opcji w odtwarzaczu. Może ten sygnał generuje jakieś zwarcie. Nie wiem tylko gdzie go szukać  :- pojecia