Autor Wątek: Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów  (Przeczytany 6072 razy)

Dzery

  • Gość
Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów
« dnia: Grudzień 03, 2012, 15:23:02 pm »
 :( przetrzepałem całe forum i szczerze mówiąc nie mam już pomysłów. X-type 2.5 4x4 zapaliła się kontrolka ABS, w serwisie usłyszałem że to wina czujnika, ok czujnik wymienili okazało się że kontrolka nadal się świeci, mechanik stwierdził że błąd trzeba skasować, prędkościomierz działał (jeszcze) więc nie przeszkadzało mi to a nie miałem czasu bawić się w kasowanie błędu, po jakimś czasie przestał działać prędkościomierz w serwisie usłyszałem do wymiana całą półoś  :o  trudno o kociaka trzeba dbać, nabyłem drogą kupna półoś zapłaciłem za wymianę i kicha prędkościomierz zaczął działać a kontrolka jak się pali tak się pali  jeśli macie jakieś pomysły (uprzedzam pytania czujniki były czyszcone, wymieniane itp) proszę o pomoc bo kotek kuleje.

BlackV6

  • Gość
Odp: Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2012, 15:30:39 pm »
A czy pierścienie ABS także czyściłeś ? jeśli tak to masz najwidoczniej gdzieś przerwę w obwodzie.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2012, 15:33:04 pm »
nie wiem jak Ci pomóc, ale przypinam sie do tematu, bo też mi jakoś ABS dziwnie działa
czasami zdarza mu się "zawiesić" tzn. jakoś tak dziwnietwardnieje pedał a hamulce praktycznie nie biorą wcale i łychać taki odgłos
a innym razem po naciśnięciu hamulca samochód hamuje na zablokowanych kołach tak jakby nie miał wogóle ABS-u
zdarzyło sie komuś coś podobnego?
jeżeli tak to może macie jakies sugestie w czym tkwi przyczyna
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

BlackV6

  • Gość
Odp: Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2012, 15:48:32 pm »
Bodi sprawdź sobie pompę miałem podobne objawy ale w innym samochodzie

Dzery

  • Gość
Odp: Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2012, 07:11:24 am »
Przy wymianie półosi pierścień ABS był czyszczony, wszystko było wyczyszczone pogłaskane nawet ze 4 zdrowaśki odmówiłem i nic. Chyba trzeba się skupić na elektryce może rzeczywiście cos tam nie kontaktuje  :(

piotr170169

  • Gość
Odp: Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:20:20 pm »
Przecież pierścień ABS jest na półosi, więc jest nowy.

grzegra

  • Gość
Odp: Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:35:42 pm »
Może to banalne, ale może klocki hamulcowe się już zużyły.

roberto_tm

  • Gość
Odp: Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2012, 18:41:57 pm »
Kolego sprawdź skanerem w którym kole (pewnie przednim) występuje problem (jeśli masz taką możliwość). Pod plastikowym nadkolem jest łączony kabel od czujnika z wiązką samochodu. Na tym połaczeniu lubi w iksie śniedzieć. Rozłącz wtyczkę i zobacz czy nie ma nalotu na stykach. Wyczyszczenie powinno pomóc

Dzery

  • Gość
Odp: Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2012, 14:54:26 pm »
 :-K  proste rozwiązania są najlepsze niestety nie miałem możliwości podpięcia się pod kompa, mechanik sprawdził wszystkie czujniki i klocki wszystko co się dało a tak jak wspomniałeś okazała się złączka na przy nadkolu (niestety rozsypała się w rękach) było troszkę rzeźby ale gra i buczy znowu cztery łapy są sprawne

Mateo520

  • Gość
Odp: Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 10, 2013, 20:13:40 pm »
Witam, co prawda temat zakończył się jakiś czas temu, ale może ktoś z forumowiczów wie pod którym nadkolem (przód, tył, lewa, prawa) siedzi "łączony kabel od czujnika z wiązką samochodu" abs-ów o którym mowa w powyższym temacie?

Sebastian X

  • Gość
Odp: Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 10, 2013, 20:41:22 pm »
Jak wiadomo jest ich 4, każdy przy innym kole...

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 03, 2013, 23:41:54 pm »
Panowie, wiem że trochę po czasie :) ale jak mówi staropolskie powiedzenie "kto pyta nie błądzi, kto płaci ten rządzi ;) czy sprawa z w/w kabelkiem może mieć wpływ na komunikat "cruise control not available" ??  Raz na ruski rok załacza mi się taki komunikat, świeci przy tym kontrolka abs i pomarańczowa kontrolka. Żaden z cudownych mechaników do tej pory nie potrafi mi zlokalizować problemu  :-trudno
krecik-adas

mar-fil

  • Gość
Odp: Kontrolka ABS - pomocy już nie mam pomysłów
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2013, 00:37:36 am »
zbadaj na komputerze które koło, a później sprawdź gniazdo czujnika w piaście może tu jest problem...