Autor Wątek: Wyciszenie x-type  (Przeczytany 3033 razy)

maciek125

  • Gość
Wyciszenie x-type
« dnia: Lipiec 22, 2013, 17:43:54 pm »
Witam.

Panowie mam takie pytanie, czy drzwi w x-type z lat 2002-2004 są fabrycznie wyciszone?

Jeśli nie, czy znacie kogoś kto wyciszał drzwi w swoim x-ie?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2013, 19:38:53 pm wysłana przez maciek125 »

Sebastian X

  • Gość
Odp: Wyciszenie x-type
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2013, 18:47:08 pm »
Do wygłuszenia drzwi APP albo coś lżejszego, np. STP Vibroplast albo Dynamat Extrem

Jawe83

  • Gość
Odp: Wyciszenie x-type
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2013, 13:50:22 pm »
Ostatnio podmieniałem głośniki w swoim kocie i jedyna forma wyciszenia, jaką widziałem, to forma piankowa przyklejona do szkieletu drzwi - między tym tzw. boczkiem a samą blachą.

Fandango

  • Gość
Odp: Wyciszenie x-type
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2013, 09:20:51 am »
Witam,
ostatnio przerabiałem ten temat w swoim x'sie. Z tym, że ja oddałem go do specjalistycznego warsztatu. Wygłuszono mi wszystkie drzwi, przednią gródź (tak wysoko, jak się dało bez zdejmowania deski z przodu), cały bagażnik i dach. Wszystko matami bitumicznymi. Czas operacji - 3 dni. Koszt - 1300 zł. I powiem Wam, że naprawde jest dużo ciszej. Fabryczne audio brzmi teraz zupełnie inaczej:))) 

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Wyciszenie x-type
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2013, 10:04:00 am »
I auto cięższe o 100 kg?

Jawe83

  • Gość
Odp: Wyciszenie x-type
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2013, 13:49:45 pm »
Te maty, jeśli są profesjonalne, a nie typu "dekarskie z leroy merlin", to są całkiem lekkie. Mam ten projekt w zanadrzu, ale dopiero, gdy wymienię obydwoje drzwi z prawej strony - są wgniecione po tym, jak poprzedni właściciel miał spotkanie z innym pojazdem.

Fandango

  • Gość
Odp: Wyciszenie x-type
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2013, 15:12:05 pm »
Zgadza się. Ciężar wzrósł o ok. 15 kg, więc nie przesadzajmy. Lepiej sie czasami nie wypowiadać, jeśli się czegoś samemu nie przerobiło, bo wtedy tylko powstają niepotrzebne plotki i mity:))) Mam 2.O D i teraz jest o niebo ciszej. Przede wszystkim nie dochodzą do naszych uszu te odgłosy ze strony zawieszenia. Moja koleżanka, która ma prywatnie najnowszego Civica, po przejażdżce stwierdziła, że  to auto po prostu "płynie" po drodze:))))