Autor Wątek: elektryka z innego rocznika - przerzucanie gratów Jaguar XJ40  (Przeczytany 2833 razy)

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
elektryka z innego rocznika - przerzucanie gratów Jaguar XJ40
« dnia: Grudzień 03, 2014, 21:36:22 pm »
Witam

chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa kompatybilności z przekładaniem części z innych roczników, w moim przypadku ze starszych do nowszego 89,90r do 94r

dla przykładu, zmiana świateł z telewizorów na okrągłe podwójne reflektory

moduły tych świateł są inne czyli jak wsadzam światła okrągłe z rocznika 89 to muszę  z tego rocznika wsadzić również moduł czy rocznik modułu może być inny byle zgadzał się z rodzajem świateł, które wsadzam

oraz części ruchome które wymagają modułów i przekaźników i sterownika, czy jak dolutuje się odpowiednio kable to będzie pasować bo te roczniki mają różne rodzaje elektryki z tego co wiem

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 252
Odp: elektryka z innego rocznika - przerzucanie gratów Jaguar XJ40
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2014, 09:36:06 am »
Na pewno nie musisz parowac reflektorow z modulem rocznikowo.  Co najwyżej wtyczki mogą sie różnić.



Co do innych czesci to jesli fizycznie pasuja, to pewnie nie bedzie problemu z dostosowaniem wtyczek.
Ale radze byc ostroznym bo w tych autach jest tyle zmian, ze wiele czesci nie pasuje ani z tapicerki ani mechaniki, ani blach nadwozia, samych kierunkow bocznych tych malych jest dobrze 3 rodzaje.

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: elektryka z innego rocznika - przerzucanie gratów Jaguar XJ40
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2014, 10:10:05 am »
to z modułem świateł już wiem, więc ok że nie trzeba rocznikowo dobierać

z blachami nadwozia mnie zaskoczyłeś, bo jako tako 40-stka nie miała liftingu zewnętrznego to nei wiem czemu miały by nie pasować, co do kierunków wiem , są też w ich miejscach loga jaguara ale to w USA

mam takie bardziej sprecyzowane pytanie, zamierzam doposażyć mojego Jaguara w automatyczne pasy bezpieczeństwa i tu mnie zastanawia jedna kwestia, części będą pasowały bo kształt auta się nie zmienił dołożę tą szynę po której pas się porusza od słupka środkowego aż do szyby przedniej tylko...

pasy będą z rocznika 89, są razem z modułem i teraz tak, ten moduł będzie dogadywał się z pasami bo jest z tego samego rocznika ale czy ten moduł dogada się z resztą auta? czy jest to komunikacja wyłącznie pomiędzy modułem a pasami, bo chyba nic innego nie bierze już w tym udziału

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 252
Odp: elektryka z innego rocznika - przerzucanie gratów Jaguar XJ40
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2014, 21:26:17 pm »


Co do blach, to na przyklad blotnik ma inne otwory na kierunkowskaz, drzwi posiadaja dwa rodzaje klamek, w zaleznosci od rocznika, zderzaka nie zalozysz od starszych do nowszych (tylko chromy mozesz przelozyc).
Co do kierunkow to w USA ich nie ma sa loga. Ale przejzyj sobie kierunki boczne z roznych rocznikow to zobaczysz raz dwa roznice:)

Co do pasow ponoc da sie przelozyc bo ktos tu chyba to robil, ale ja nie wypowiem sie, poza tym roczniki chyba od 92 zdaje sie maja mocno inne wnetrze niz 89, calkowicie inne boczki drzwi wlaczniki na konsolach, poprostu sa prawie wszedzie roznice.

Co do komunikacji modolow, to watpie zeby cos w tym aucie sie komunikowalo ze soba, wiec nie ma obaw. Nie zauwazyles ze do obslugi byle pierdoly wszedzie sa poutykane osobne moduly przekazniki komputerki, w kazdym zakamarku auta? Wskazuje to ewidentnie ze wszystko opiera sie na osobnych obwodach absolutnie niezaleznych od reszty.

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: elektryka z innego rocznika - przerzucanie gratów Jaguar XJ40
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2014, 23:20:46 pm »
no to pasuje mi takie rozwiązanie że odpowiedni moduł odpowiada za daną rzecz i nic po za tym, ułatwia to sprawę i można montować sobie rzeczy z innego rocznika

co do wnętrza to wiem , że jest inne wizualnie

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 252
Odp: elektryka z innego rocznika - przerzucanie gratów Jaguar XJ40
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2014, 11:22:35 am »
Powiem Ci co ja bym zrobił, zeby miec absolutna pewność czy dana rzecz da sie przełożyć.

Bierzesz schematy elektryczne starej wersji i nowej wersji, porównujesz to co masz zamiar przełożyć i masz właściwie 100% pogladu na sytuacje.

Ale pamietaj, ze elektryka to pikuś bo w tych autach na prawde wiele sie różni, zaskoczony byles oblachowaniem, to pamietaj ze jak pisalem np, taki zderzak nie pasuje, wiec i pas tylny i przedni sie rozni, akumutalor w innym miejscu (pod maska badz w bagazniku), np. Hamulce najpierw wspomagala pompa nivo, potem chyba jakas osobna pompa, potem pompa elektryczna.... Wiec dobrze sie upewnij, ze czesci obsługiwane elektrycznie, wogule beda fizycznie na swoje miejsca pasowac.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2014, 11:42:15 am wysłana przez sebek1111 »

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: elektryka z innego rocznika - przerzucanie gratów Jaguar XJ40
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2014, 11:38:17 am »
rozumiem, blachą mnie jedynie zadziwiłeś, bo wszystko inne wiem że było zmieniane

mój kot jest sprawny a chce jedynie dołożyć pasy, mam takie schematy







Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 252
Odp: elektryka z innego rocznika - przerzucanie gratów Jaguar XJ40
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2014, 11:43:54 am »
Przestudiuj schematy elektryczne wersji z ktorej chcesz przekladac i swojej, oraz katalogi czesci starego i nowego, powiniennes w ten sposob uzyskac odpowiedz, czy czesci pasuja.

Odpisze Ci jeszcze o przerobce swiatel na okrągle: powiem Ci ze na 100% nie musisz zmieniac modułów wogule.

Wystarczy do swiateł długich dolutowac wtyczke (poprostu dlugie swiatla rozgaleziesz na dwa reflektory i ot cala robota. Wszystko bedzie dzialac. Jedyna roznica to, ze jak padnie ci jedna, zarowka dlugich światel, to nie zapali ci sie kontrolka na desce (bo bedziesz mial rozgalezione na dwie zarowki rownolegle).